Tatillerde Blog Yazmanın Yolları

İster estetisyen, ister elektrikçi, emlakçı veya restorantörünüz olsun – kendi ticaretiniz ne tür olursa olsun – yeni müşterilerle bağlantı kurmak ve ürünlerinizi veya hizmetlerinizi tanıtmak için blog’unuzu kullanabilirsiniz. Tatil sezonu, iş için blog yazmak için harika bir zamandır.

Tatilleriniz sırasında müşterilerinizle etkileşimde bulunmak için blogunuzu etkin bir şekilde kullanmanıza yardımcı olması için bu ipuçlarından bazılarını deneyin.

Tatille ilgili ipuçları ve önerileri sunun

Tatil partileri, aile ziyareti, seyahat ve satın alacak hediyelerle yıl sonuna kadar inanılmaz derecede meşgul olabilir ve insanlar için dindışı stresli olabilir.Hayatlarını kolaylaştırın – onlara bu yılın zorlayıcı olmasını sağlayacak şeyleri göz önünde bulundurarak işinizle ilgili faydalı bilgiler sunun.

Örneğin, bir yaşam koçu iseniz, tatilinizi daha az stresli hale getirmek için zaman ve enerjinizi nasıl odaklayacağınıza ilişkin ipuçları verin. Sabun yaparsanız, okuyucularınızın listesindeki her bir kişi için mükemmel bir sabun barını nasıl hazırlayacağınıza dair bir hile sayfası yapınız.

Yaratıcı olun ve sattıklarınız için eşsiz, tatil eğlencesi sunan yollar bulun.

Okuyucuları ürünlerinize veya hizmetlerine yönlendirmeyi unutmayınız.

Öğretici Makaleler Yazın,

Önceki ipucunu bir adım daha ileri götürmek için, okuyucularınızın indirebileceği ve / veya yazdırabileceği yararlı içeriği bir araya getirmeyi düşünün. İpucu öneriyorsanız, indirebilecekleri ücretsiz bir PDF oluşturun. (Daha da iyisi, bu özel içeriği almak için haber bültenine kaydolmalarını isteyin!) Ürün tabanlı bir işiniz varsa, ürünlerinizden birini (veya benzeri şeyleri) nasıl yapacağınıza ilişkin bir öğretici bir hediye fikri olarak düşünün. Sonuçta, gerçek ürüne bir bağlantı ekleyin, böylece okuyucuların kendileri yapmak istemiyorsanız onu nereden satın alacaklarını bilmesi gerekir.

Hediye Rehberi Hazırlayın,

Hedef müşteri gözünüzü yakalamak için bir başlık taşıyan bir tatil hediye kılavuzu yaratın ( stiliniz değilse ). Onlara saçmalamak için ürün ve hizmetler doldurun. Elbette, kendi ürünlerinizi veya hizmetlerinizi ekleyin, ancak sattıklarınızı tamamlayan diğer işletmeler tarafından sunulan ürünlerle karıştırın.

Müşterilerinize özel indirimler sunup sunamayacaklarını görmek için bu şirketlerin bazılarına ulaşın ve karşılık olarak onlara bir teklif verin. (Üyelik programlarını da yaparsanız, bağlı kuruluş bağlantılarınızı eklediğinizden emin olun!) Hediye ettiğiniz kitabı yayınladıktan sonra, hediye rehberini bildiğiniz herhangi bir şirketin, büyük bir ihtimalle okuyucularıyla paylaşmasını isteyecek – böylece potansiyel pazarınızı genişletin. ayrıca.

Hikayenizi Paylaşın,

Kullanım müşteri referansları  iş tatilinde diğerlerini nasıl yardımcı okuyucularınızla paylaşmak için. Belki de ürününüz veya hizmetiniz, bu zor-to-lütfen kişi için mükemmel bir hediye yaptı veya hayatlarını kolaylaştıran veya daha eğlenceli yaptı. Henüz bir referansınız yoksa, eski müşterilere, paylaşacakları bir şey olup olmadığını (bu kişinin sizi radarına geri getirmenin yararı var mı) öğrenin.

Hiçbir müşteriyle yeni bir iş çıkarmayan bir markaysanız, kendi hikayenizi anlatın. İşletmeniz için ilhamı paylaşın ve tatillerde kravat yapmanın bir yolunu bulun veya tatil sezonunda müşterilerinize yardımcı olan ürünlerinizi veya hizmetlerinizi nasıl hayal ettğinizi bulun.

SEO’ yu Göz Önünde Bulundurun

Arama motorları için optimize edilmiş iyi yazılmış bir blog yazısı  ve  zengin anahtar kelimeler içeren harika bir Pinterest dostu resim , yıllardır web sitenize trafik sağlamaya devam etmelidir .

Geçmişteki içerikleri bile kullanabilirsiniz. Yıllarca yazılan tatil günlerini düzeltin, sunduğunuz yeni ürünleri veya hizmetleri eklemek için içeriği yenileyin ve daha önce yapmadıysanız Pinnable görüntüsüne ekleyin.

Tatilleriniz sırasında şirket blogunuzda müşterilere çizmek için hangi stratejileri kullandınız? Lütfen yorumları paylaşın!

Kısa Özet
Yayın Tarihi
Konunun Adı
Tatillerde Blog Yazmanın Yolları
Verilen Puan
51star1star1star1star1star

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir