Blog Oluşturma! Virüs, Hosting ve Trafik Derdiniz Yok!

Bu yazıda, blogspot veya blogger.com’da ücretsiz bir blog oluşturma adımınız ve blogunuzla nasıl para kazanacağınızı göreceğiz.

Blog, temel olarak bir birey veya bir grup birey tarafından düzenli olarak güncellenen bir web sitesidir.

Bloglama, çevrimiçi para kazanmanın en iyi yollarından biridir.  Blogger.com / Blogspot.com , Google tarafından sağlanan ücretsiz bir blog hizmeti . İnternetin en çok kullanılan blog yayın platformlarından biridir. WordPress, tumblr gibi birçok iyi alternatif vardır. Ancak, blog yazarının özgür ve kolay başlaması için blog yazarını tüm yeni başlayanlar için öneriyorum. Blogspot ile uğraşmak için bir techie olmanız gerekmiyor. Ana meslek olarak blog yazan ve iyi bir para toplamı sağlayan birkaç kişi var. İlhamınız için birkaç örnek paylaşmak istiyorum.

 • LabNol.org aka Dijital İnspirasyon – Amit Agarwal önde gelen bir teknoloji blog yazarıdır. Neredeyse on yıldır Amit, Digital Inspiration’da yazıyor. İnternet kaynakları, Amit’in ayda 40.000 ila 45.000 dolar kazanabileceğini söylüyor . Onun blog dijital ilham yazılım öğreticiler için bilinir.
 • Shoutmeloud.com – Harsha Agarwal, blog yazarlığı ve çevrimiçi para kazanma hakkında yazan, Hindistan’daki  bir başka ünlü blog yazar. O kazanç olduğunu 35.000 $ blogunda ShoutMeLoud aylık.
 • Missmalini.com – Bayan Malini, Hindistan’daki  en iyi kadın blog yazarıyken öncelikle Bollywood hakkında yazıyor. O kazanç olduğunu 30.000 $ ayda. O blogging alanında birçok kadın için büyük bir ilham kaynağı.

Yukarıda listelenen insanlar burada bulundukları yere ulaşmak için uzun yıllar boyunca uğraştıklarından, bu miktarda para kazanamayacağınız konusunda size söz veriyorum ( çok çalışırsanız da mümkün). Ancak, size blog yazarak hayatınızı sürdürebilmeniz için iyi bir gelir elde edebileceğinizi temin ederim . İhtiyacınız olan tek şey  SABIR

1. Konu Başlığını Seçin

Konu, blog yazarlığının en önemli faktörüdür. İstediğiniz herhangi bir konuyu seçebilir, ancak bu konuyla ilgili keşfetmeye hazır olduğunuzdan emin olun. Bir konu seçtikten sonra kendinize iki soru sormanız yeterli.

 • Bu konuyla alakalı mıyım?
 • Bu konunun çok sayıda kitleyi var mı?

Geçerli yanıtlarınız varsa, bir sonraki adıma geçmeye hazırsınız demektir. Bunun kararlanması için kendi zamanınızı alabilir, çünkü bu herkesin en önemli adımdır.

Şimdi adım adım ilerleyelim.

2. Blog Adınızı Seçin

Blog adı, blogunuzun neyle ilgili olduğunu açıklamalı ve hatırlanması kolay olmalıdır. En önemli şey, e-posta kullanıcı adı gibi benzersiz olmasıdır. Yani yourblogname.blogspot.com. Bu, blogunuzun URL’si olacaktır. Başlangıçta, blogspot.com’un bir alt alan adı olacak. Daha sonra kendi özel alan adınızı, örneğin yourblogname.com’u satın alıp ayarlayabilirsiniz. Blog alan adınızın benzersiz olduğundan emin olun, böylece özel alan adı almak sorun olmayacaktır.

Özel Alan İçin Öneri

Kişisel olarak blogunuz için özel bir alan satın almanızı öneririm ancak sıfır yatırım planını tartıştığımızdan tamamen isteğe bağlıdır. Blogspot’da, Google’a ait olan infantinfo.blogspot.com gibi bir alt alana sahip olursunuz ve blogunuzu herhangi bir yere taşıyamazsınız, ancak özel bir alan adı satın aldığınızda yani infantinfo.com, kolayca wordpress gibi diğer platformlara dönüştürülebilir ve ayrıca Mevcut ziyaretçilerinizi kaybetmeyeceksiniz. Blogunuzdan kazanç kazanmaya başladıktan sonra herhangi bir şekilde özel alan adı satın almanız gerekir.

Bir alan adı satın alsanız bile özel alan adınızı daha önce blogger’da kurmayın, SEO nedenleriyle blogunuza özel alan eklemeden önce en az birkaç ay bekleyin. Bunu neden SEO bölümünde aşağıdaki gibi açıklayacağımı merak ediyor olabilirsiniz.

3. blogspot / blogger’da ücretsiz blogunuzu oluşturun

Blogspot.com’da kendi blogunuzu oluşturmak ve ilk blog yayınınızı yapmak için adım adım öğreticiyi izleyin.

 • Blogger.com / blogspot.com adresine gidin ve Google hesabınızı kullanarak oturum açın.

Blog başlığınızı ve blogspot URL’nizi girin 

Blog başlığı, blogunuzun başlığında görünecek olan blog adınızdır ve URL, blogspot.com’un bir alt alan adıdır, boşluk bırakmadan küçük katılımcılar arasında olmalıdır. Başlık ve URL alanının altında listelenen herhangi bir şablonu seçebilirsiniz. Örneğin, blog adınız Bebek Bilgisi ise başlık ve URL sırasıyla Bebek Bilgileri ve bebekbilgileri.blogspot.com olmalıdır.

İlk yazınızı yaratma

Adım 2 ile işiniz bittiğinde, blog yazarının ön paneline yönlendirileceksiniz. Sen seçmelisiniz Yeni Yayın ilk blogspot blog yazısı yazmak için.

4. Blogunuza Trafik Çekin

Bu, her blog yazarının yolculuğunun en zor kısmı. İnsanları blogunuzu görmeye yönlendirene kadar görevin tamamlanmaz, çünkü bu içerik yeterli değildir.

İnsanları blogunuza nasıl yönlendirebilirsiniz? 

 • Sosyal medya

  Sosyal medya söz konusu olduğunda Facebook ve Twitter önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle Facebook ve Twitter’da marka sayfalarınızı oluşturmalısınız. Tüm ailenizi ve arkadaşlarınızı beğenmeye ve sayfanızı takip etmeye davet edin. Sayfanızın etkileşimli olmasını, yalnızca makale bağlantıları göndermek yerine, fotoğraf, video veya mesaj olabilen çok sayıda kullanıcı ilgisini çeken içeriğin yayınlanmasını sağlayın.

 • Arama motoru optimizasyonu

  Arama Motoru Optimizasyonu, Google, Bing, Yahoo gibi arama motorlarında daha yüksek sıralamalar elde etmek için web sitemizi optimize etmek için kullanılan bir tekniktir. Burası her blog yazarının mücadele ettiği yerlerdir.
  Sana arama motorunun web sitelerini nasıl sıraladığına dair basit bir genel bakış söyleyeyim.
  Arama motoru web
  sayfalarını
  iki faktöre dayandırır

 • 1) İtibar
 • 2) Alaka
  Bu iki faktör de önemlidir. Web sitenizin herhangi bir üne sahip olmadığı zaman alaka düzeyinin çok fazla bir önemi olmadığını düşünüyorum yani yeni alan adı hiç bir itibara sahip değil.

  itibar

  Arama motoru, bir web sayfasının saygın olup olmadığını nasıl bulur? Bir web sitesinin itibarını bulma konusunda birçok şey var. Sayfa sıralaması, itibarı bulmak için kullanılan en önemli faktördür ve blogunuza yapılan geri bağlantılara dayanarak hesaplanmıştır. Basitçe itibar, blogspot URL’nizi bağlayarak web siteniz hakkında kaç web sitesinde konuştuğunu hesaplayarak ölçülür. 

  ilgi

  Alaka, temel olarak web sitenizin, kullanıcı tarafından aranan soruyla alakalı olup olmadığını belirlemektir. Bir kullanıcı “en iyi bloglama ipuçları” ndan arama yaptığını söyleyelim, burada alaka düzeyi sinyali, web sitenizin blog ipucu ipuçlarıyla ilgili yeterli içeriğe sahip olup olmadığını analiz ediyor. Bununla birlikte, şöhret birinci sırada yer alır ve ardından uygunluk sinyali gelir.

  Blogspot Alan Adı İtibarı

  Blogspot.com’un alt etki alanındaki blogunuzu tutmak için daha önce söylediğim gibi, blogspot.com’un büyük etki alanı yetkisi (arama motorlarındaki saygınlık) var, bu nedenle blogspotunuz için Google’ın daha yüksek sıralamalarını almak için daha yüksek şansınız var çaba. Yüksek kaliteli içerik oluşturmaya daha fazla konsantre olabiliyorsanız, Google’da yüksek rütbeli yayın yapmak kolaydır. Bana güvenin, bu numarayı takip ederseniz, yüksek anahtar kelimeleri kolayca derecelendirebilirsiniz.

 • Yukarıdaki fotoğrafa bakınız. İkinci sonuç, 46300k sonuçtan yüksek rekabetçi bir anahtar kelime “Facebook sayfası kesmek” için sıralanan bir blogspot blogudur. Belirli blogun geri bağlantı profiline baktığım zaman sayfaya işaret eden herhangi bir güçlü ters bağlantı bulamıyorum,Bu, blogspot.com’un yüksek etki alanı itibarı nedeniyle ve bu belirli blogspot postasında herhangi bir geri dönüş bulunmamasına rağmen sıralamasının nedeni budur. Elbette bu tek sebep değil, başka faktörler de var ancak söylemeye çalıştığım şey, blogspot.com ile daha üst sıralarda yer almanın, markayı yeni bir alanla karşılaştırırken zor olmadığıdır.Telif hakkıyla korunan ve yasadışı içeriğin farkında olunca, blog yazarı, şartlarını ve koşullarını ihlal ettiği gerekçesiyle hesabınızı askıya alacaktır.
  Birkaç ay sonra, yourblogname.blogspot.com’u yourblogname.com’a (301 yönlendirme) aktaracak bir özel alan kurabilirsiniz. Bu işlem, eski alan adınızın tüm SEO avantajlarını (sayfa sıralaması, alan adı yetkisi) yeni alan adına aktaracaktır. Böylece ziyaretçilerinizi ve arama motorunuzun sıralamalarını kaybetmeyebilirsiniz.
 • Referans

  Sevk kullanıcıları, diğer web sitelerinden blogunuza gelen kullanıcılardır. Kendi blog’unuz olan ailenize ve arkadaşlarınıza biraz trafiği olabilecek blogspotunuza bağlanmalarını isteyebilirsiniz.
  Adsense ile para kazanmanın son adımına geçelim🙂

5. Blog’unuzdan Para Kazanma

Blogspot blog’unuzdan para kazanmak, reklamları üçüncü taraflardan veya reklam yayıncılarından koyarak yapılabilir. Buna göre para alacaksınız. Birçok reklam yayıncı programı var. Google Adsense blogspot’unuzdan para kazanmanın en iyi yoludur, ancak bunun için onaylanmış bir Adsense hesabına sahip olmanız gerekir. Adsense hesabınızı, blogspot blog’unuzu kullanarak onaylamanız, diğer web siteleri aracılığıyla onay karşılaştırıldığında biraz kolaydır. Bir Adsense hesabı için başvurmak için blogunuzun 6 aylık olması gerekir. Dolayısıyla, blogunuzu bir dereceye kadar geliştirmek için bu 6 aylık dönemden faydalanmalısınız ve ardından Adsense’ye başvurabilirsiniz.

Kaydolmak için blogspot / blogger gösterge tablonuzdaki Kazançlar sekmesini tıklayın. Formu doldurun ve gönderin. Onay süreci bir hafta kadar sürebilir.

Onaylanmış bir Adsense hesabı edildikten sonra blog yazarının gösterge tablosundaki kazançlar sekmesinde reklam görüntüleme seçeneği göreceksiniz. Blogunuza reklam göstermek için açık konuma getirin. Bir kullanıcı blogunuzdaki bir reklamı tıkladığında para kazanırsınız. Lütfen şartlarını ve koşullarını okuyun. Kendi reklamınızı tıklarsanız yasaklanabilir ve kazançlarınız reklamverene geri gönderilecektir. Adsense kazançlarını kontrol etmek için Adsense kontrol panelinize giriş yapabilirsiniz . 100 ABD doları tutarındaki ödeme eşiğine ulaştığınızda, banka hesabınızdan ödeme alacaksınız.

Umarım bu yazı çevrimiçi para kazanmak isteyen herkes için faydalıdır. Lütfen geri bildirimlerinizi ve yorumlarınızı paylaşın.

Kısa Özet
Yayın Tarihi
Konunun Adı
Blog Oluşturma! Virüs, Hosting ve Trafik Derdiniz Yok!
Verilen Puan
51star1star1star1star1star

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir