CSS Birleştirme

Web siteniz için kullandığınız her CSS dosyası, sayfa yükleme hızınıza zaman katmaktadır. Bazen bu kaçınılmaz, ancak çoğu durumda iki veya daha fazla CSS dosyasını “kopyala ve yapıştır” den başka bir şey olmadan bir araya getirebilirsiniz.

Web sitenizin tasarımcısı, ayrı dosyalarla çalışmanın daha kolay olduğunu keşfettiğinden, genellikle birden fazla CSS dosyası çağrılmasının tek sebebi. CSS kodu nerede olduğu veya kaç tane dosyanın olduğu konusunda hiçbir fikri yoktur. Birleştirilen ayrı CSS dosyalarınızdaki tüm bilgileri içeren bir CSS dosyası da işe yarayacak ve sayfa hızınızı artıracaktır.

Tüm CSS dosyaları olduğundan oluşturma engelleyen varsayılan olarak css, en düşük miktarda mümkün dosyaları olması esastır.

CSS’nizi tek bir dosyaya koymak, web sayfalarınızı yüklemek için geçen süreyi önemli ölçüde azaltır, çünkü sayfanızı görüntülemeden önce web tarayıcısının yüklemesi gereken miktarı azaltırsınız.

WordPress ve CSS

WordPress’i kullanıyorsanız, bu kılavuza özel dikkat gösterin. Hemen her WordPress temasında yüklü olan birkaç CSS dosyası vardır. Bunu blogunuzda olduğu gibi buluyorsanız ve dosyaları düzenleme konusunda rahat hissederseniz, çağrılmakta olan CSS stil sayfalarının her birinin içeriğini alıp onları ana CSS dosyasına yerleştirebilirsiniz (sıklıkla karşılaştığınız CSS stil sayfalarına bakın). “Görünüm> Editör” ‘ü açma (gösterge tablonuzdan). Birleştirdiğiniz css çağrılarını kaldırmayı unutmayın.

CSS’nizi nasıl birleştirirsiniz?

Sıklıkla sadece bir ana CSS dosyası oluşturmak için her CSS dosyasının içeriğini kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.
Bazen birçok CSS dosyası aranır ve yalnızca diğerlerinin tüm içeriğine sahip yeni bir CSS dosyası oluşturabilirsiniz.

Bu yöntem, eski CSS dosyalarınızın hepsini güvenli bir şekilde saklar ve onlara geri dönmeniz gerekiyorsa doğru olarak adlandırılır. Ardından yeni dosyayı aramak ve eski dosyaların tüm çağrılarını kaldırmak için HTML’nizi güncelleştireceksiniz.

Birçok kez yalnızca iki veya üç CSS dosyası bulunur ve birinin içeriğini varolan bir dosyaya ekleyebilirsiniz …

Örneğin, üç css dosyanız olduğunu varsayalım …

  • main.css
  • other.css
  • third.css

Bu durumda “other.css” dosyanızı açabilir, bu dosyanın içeriğini “main.css” içine kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Aynı şeyi “third.css” için de yapabilirsiniz.

Bunu yaptıktan sonra, HTML’den “other.css” ve “third.css” çağrısını kaldırırsınız. Artık web sayfanızı görüntülemeden önce bir web tarayıcısının indirmesi gereken tek bir CSS dosyası var. Web sayfanız daha hızlı yüklenecek.

CSS yayınınızı Google tarafından tavsiye edilen şekilde optimize etmek isteyebilirsiniz … 1

Kısa Özet
Yayın Tarihi
Konunun Adı
CSS Dosyalarını Birleştirmek
Verilen Puan
51star1star1star1star1star

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir