Google ile Aşk Yaşamak!

Google Adsense ile anlaşmıştım, reklamlar aldım diye sevindim tabii ki herkesin zaten bir kazanç kapısı olması iyidir. Belki benim gibi binlerce ya da milyonlarca kişi bunun peşinde. Uzun uğraşlar sonucu Adsense ile anlaşabildim, bende inanamadım tabii ki 🙂 Google bana nasıl böyle bir güzellik yaptı diye. Ben nereden bilebilirdim Youtube ve Blogger ile aynı şeyler olduğunu, Youtube hesabım onaylanmış Reklamlar bölümü açılmıştı.

Reklam kodlarını sayfama hemen yapıştırdım tabii ki nasıl olacak bakalım diye. Adsense öyle bir güzellik yapar mı insana sadece yükleyeceğim ya da yüklediğim videoların kazançlar bölümünü aktif edersem kazanabilecekmişim.Bir gün bu iş böyle olmayacak kendime özel bir sayfa açayım dedim herhangi bir bilgim de yoktu sağdan soldan videolara bakarak bir adet domain satın aldım. PHP falanmış o bana bakıyor ben ona bakıyordum.

Domain ismide saçma bir şeydi benim de aklıma gelmiyordu. Çat pat bir şeyler yapmaya çalışıyordum. Her zaman ki gibi sonu hüsran oluyordu.


Yine bir gün yurtdışından geldikten sonra, bir site daha açmaya karar vermiştim. Bu sefer bir şeyler olacak hevesiyle başladım az çok ilerlemeler kaydettim web konusunda öyle büyük bir yol katetmedim yanlış anlamayın. Bir tane daha saçma domain almaya karar verdim neticede çok uzun zaman geçiremiyordum net ortamında iş güş yoruluyordu insan.

Günlerden bir gün uzun mu uzun bir alan adı almaya karar verddim. Öyle kafamdan saçma sapan şeyler ama yazıyordum nede olsa Google bana her zaman ki attığı mesajı olan Yetersiz içerik ve Politikalarımıza uygun değilsiniz mesajlarını görünce az az kulaklarını çınlatıyordum. Ama Google bunu bilmiyordu :). Eee tabii bir ben değilimdir böyle yapan her neyse Google neye göre belirliyor bu reklam işlemlerini bilmiyorum onlar işin üstadı olsa gerek.

Çok paralar döktüm Adsense’ yi alabilmek için ama öyle de kolay değilmiş ne yaptım ettim bir türlü başaramadım. Bir gün sırf gıcıklık olsun diye Red mesajlarını görünce hemen tekrardan başvuru yapıyordum. Belli mi olur belki Google benden bıkar da kabul eder beni sevindirir düşüncesi vardı. İşler planladığım gibi gitmiyordu. Saçma sapan sitelerde bile Google reklamlarını görünce Allah, Allah buralarda nasıl reklam oluyor nasıl kabul etmiş bunu demeden de edemiyordum.

Belki iyi paralar kazanacağım belki de umduğum gibi olmayacak bazı şeyler ama denemekten de zarar gelmeceği düşüncesiyle bu yola başvurduk. Siteyi açalı ortalama altı (6), ve ya yedi (7) ay falan olacak yani dokuz (9) aya çok var misali.

Hiç aklımın ucundan geçmezdi böyle işler, zaten çok şükür çalışıyor ediyorum üç beş paramı kazanıyorum. Bir de web hayatına bulaştık sanki çok zamanımız oluyor gibi. Genelde başarılı bir insanımdır övmek gibi olmasın da. İş güç, aşk hayatı derken Adsense olayına kafayı taktım lise yıllarında güzel kızlarla çıkardım. Anlayacağınız bir şeyleri başarabilme kabiliyetim az çok var. Bakalım bunu buraya yazıyorum çünkü herkes görecez Adsense ile ilişkim ne zaman başlayacak.

Ya o beni bırakacak ya da ben onu.

Kısa Özet
Yayın Tarihi
Konunun Adı
Google ile Aşk Yaşamak!
Verilen Puan
51star1star1star1star1star

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir