Hakkımızda

Ortaokul yıllarında kompakt çalışan bir Windows 98 olan ilk bilgisayarımı aldım. Bilgisayarlar için hayranlığım derhal başladı ve süresiz vakit geçirmeye başladım. Birinci sınıfa girmeden önce mIRC betik dili (mSL) öğrenmeye başladım. Daha sonra çeşitli diğer programlama dillerini öğrenmeye başladım:

Visual Basic 6.0, C ++, C #, Python, Perl, PHP ve SQL. Ayrıca, işletim sistemleri, bilgisayar güvenliği ve web güvenliği konularına ilgi duymaya başladım. Debian ve Fedora en sevdiğim Linux dağıtımları olarak büyümeye başladı. FreeBSD ve OpenBSD işletim sistemleri için tutkumu yakaladı. Ve Solaris, tüm zamanların en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri oldu.

Ayrıca, güvenlik açıklarını, özellikle Web Sitelerinde komut dosyası oluşturma, Dosya İçeriği (Uzak ve Yerel Dosya İçerme) gibi web uygulamalarında bulunanları, Ve SQL Enjeksiyonları. Evet, ailemin bodrumunda sıkışmış bir bilgisayar geekine benziyorum. Ancak bilgisayarlardan bahsederken, bilgisayarları tanıyorum.

Beni gerçekten tanıyan insanlar, beni, keskin bir zihinle, nazik ve akıllı bir birey olarak görüyorlar. Ayrıca büyük bir mizah anlayışım olduğunu ve inanılmaz derecede keskin bir zekaya sahip olduğumu biliyorlar: bireylerin çoğunun farkında olmayacağı belli şeyleri algılama kabiliyetine sahip olmak ve işleri hızla çözebiliyorum. Bu nedenle, beceri değerlerim çevremizi analiz etmeyi ve yorumlamayı da içerir.

Blog yapmadığım zaman boş zamanlarımın çoğunu spor salonunda, okuma, yazma, kodlama, penetrasyon testleri, sunucuları yönetme, oyun oynama, filmler ve televizyon şovlarını izleme ve müzik dinleme ile vakit geçiriyorum.

Bilgi güvenliği, siber güvenlik, çeşitli eğlence ortamlarının gözden geçirilmesi, spor, kişisel hikayeler ve yaşam deneyimleri gibi birçok konuyla okuyucularımın bilgilerini genişletmeye çalışıyorum. Bu nedenle, anlayışım ve tavsiyemi blog yayınlarına dahil ediyorum. Bununla birlikte, bu blog’daki içeriğin çoğu teknoloji odaklı konularla ilgilidir.

Bu çeşitli konulardaki bilgi ve becerilerimin esnekliği, okuyucuyu yalnızca değerli bir bilgelik değil, doğal olarak ilginç bir şey olarak sunmayı düşünüyorum.

Ben de kendi hikayelerimi ve yaşam tecrübelerimi ayrıntılı olarak paylaşıyorum. Başardığım bir şey varsa burada öğrenebilirsiniz. Başarısaydım, bunu da okuyabilirsin.

Kesinlikle, aynı yolda elimden geldiğince neden takip edemiyorsanız hiçbir sebep bulunmadığına kesinlikle inanıyorum. Daha da önemlisi, başarılarımı karşılayabilmeniz veya aşabilmeniz ve hayatta en zor engellerin üstesinden gelebileceğiniz konusunda olumluyum. Bu blog aynı zamanda bunları nasıl bilgilendireceğinizi ve öğretmenizi sağlar.

Bazen şüphecilik veya tartışmalara neden olabilecek bir şey hakkında blog yazabilirim. Bununla birlikte, bu okuyucuya meydan okumak ve konvansiyonel rahatlık bölgelerinden uzaklaştırmaktır. Hayatta başarılı olduğuna inanıyorum, kendimizi başkalarından ayırmayı öğrenmeliyiz.

Bir başka deyişle, alışılmamış görüşleri incelemeliyiz. En geleneksel taktik ve ideolojilere münhasıran güvenerek, hiçbir ilerleme kaydedilmeyecektir. Başkasının yolundan sonra bazen başarısızlığa mahkum olabilir. Kendi yolunuzu yenileyerek ve yaratarak kendinizi başkalarından ayırmak için önemli bir şansa sahip olacaksınız.

Kısa Özet
Yayın Tarihi
Konunun Adı
Hakkımızda
Verilen Puan
51star1star1star1star1star