WordPress Blogunda Hemen Çıkma Oranı Nasıl Azaltılır?

Genellikle web sitesi sahibinin çoğu, bir web sitesinin hemen çıkma oranını düşürmenin ne kadar önemli olduğunu bilmiyor. Bugün, WordPress’de Hemen Çıkma Oranı’nı Nasıl azaltacağınız konusunda etkili teknikleri ve yöntemleri paylaşacağız? Sıçramanın ne olduğunu bulmaya çalıştınız mı? Oranı ve web sitenizi nasıl etkilediğini öğrenmek ister misiniz? Varsa, hemen çıkma oranının ne olduğunu okuyun.

Hemen Çıkma Oranı nedir?

Bir ziyaretçinin veya birçok ziyaretçinin herhangi bir bağlantıyı tıklamadan web sitenizden ayrılması veya web sitenizin başka bir sayfasını açması ziyaretçilerin geri dönmesi olarak düşünülür. Ziyaretçinin geri sıçrama yüzdesine bir web sitesinin hemen çıkma oranı denir.

Hemen çıkma oranı birçok nedenden ötürü artar, ancak hemen çıkma oranının artmasının temel sebebini bulmak zordur.

Web sitenizin hemen çıkma oranını kontrol etme

İnternet’te ücretsiz ve her ikisi de ödenen çok sayıda trafik istatistikleri aracı bulunmaktadır. Hemen çıkma oranını kontrol etmek için istatistik araçlarından birini kullanabilirsiniz.

Alexa.com

Alexa, web sitenizin trafik istatistiklerini gösteren, ücretli bir trafik analitiği aracıdır. Ücretli sürümü abone olmaksızın sınırlı istatistik görebilirsiniz.Alexa.com ayrıca web sitesinin hemen çıkma oranını gösterir.

Ekran görüntüsüne bakın.

Google Analytics

Google analytics, blogunuzun tam trafik istatistiklerini gösteren ve bu araçların en doğru trafik istatistiklerine sahip en iyi analitik araçlar olarak görülen çok ünlü bir trafik stati aracıdır.

Web sitenizin hemen çıkma oranını Google analytics’ten de kontrol edebilirsiniz. Bu, son 7 gün, 15 gün, bir ay önce, 6 ay önce ve aynı zamanda hemen çıkma oranından 1 yıl önce görmenizi sağlar.

Ekran görüntüsüne bakın.

Düşük Hemen Çıkma Oranı Neden İyi?

Daha düşük hemen çıkma oranı, müşterilerinizin ve reklamverenlerin web sitenizin web sitenizi daha karlı hale getiren birçok ziyaretçi ve abone almasını sağlar. Ayrıca reklamverenleriniz için de kazanç sağlar. Ayrıca doğrudan gelirinizi artıran sayfa görüntülemelerini artırmaya yardımcı olur.

Hemen Çıkma Oranının Yüksek Olmasının Nedenleri

Hemen çıkma oranını yükseltmenin temel nedeni, ziyaretçilerin ihtiyaçlarına göre alakalı olmayan uygun olmayan bir içeriktir. Alakalı olmayan içerik örnekleri için İngiltere’deki en iyi şirketleri arıyorsanız ve arama sonucu en iyi içerdiyse Uk’daki şirketler (Uttarkand, Hindistan) çabucak sıçrayacaktı.

Hemen çıkma oranının diğer nedenleri şunlardır:

  1. Kötü tasarlanmış site
  2. Düşük kaliteli içerik
  3. Çok fazla açılır pencere opt-in formları
  4. Yavaş yükleme sayfaları
  5. Kötü gezinme
  6. Mobil Duyarlılığın Yetersizliği
  7. Çok fazla eklenti
  8. Hatalar ve sayfa bulunamadı

Bir WordPress blogunda Hemen Çıkma Oranı Nasıl Azaltılır?

Yüksek hemen çıkma oranının nedenlerini görebilirsiniz. Dolayısıyla, web sitenizin sorunlarını gidermek için web sitenizin hemen çıkma oranını kontrol etmek için bu sorunları gidermeniz önemlidir. Adım adım öğrenin.

1. Kötü tasarlanmış site

Kötü tasarlanmış site, web sitenizde kullandığınız temanın kötü bir düzen anlamına gelir. İçeriği iyi biçimlendirilmiş bir düzen olmayan kötü bir düzen; ziyaretçilerin içeriği kolayca görememesi. En çok ziyaretçinin istemediği içerik. Örneğin, likes.com gibi bilgileri kaydıran siteleri açmak için.

Çözümler: WordPress kullanıcıları iyi bir çözüm bulabilir, iyi biçimlendirilmiş ve iyi tasarlanmış en iyi premium temayı seçebilirsiniz. Tema dükkânım ThemeForest’ten ve zarif temalarından premium temalar satın alabilirsiniz.

2.Düşük kalitede içerik

Kaliteli içeriğin, yüksek veya düşük hemen çıkma oranına sahip olmasının başlıca nedeni olduğunu düşünüyorum. Web siteniz ziyaretçilerle alâkalı olmayan düşük kaliteli içeriğe sahipse, web sitenizi anında bırakıp daha yüksek hemen çıkma oranına neden olur.
Çözümler: İşte bu makaleyi okumak ve bir dahaki sefere iyi ve değerli bir yazı yazmaya çalışırken kaliteli içeriğin nasıl yazıldığı üzerine yazı.

3.To çok pop-up opt-in formları

Pop-up opt-in formlarının fazla kullanılması çok sinir bozucu ve ziyaretçilerin pop-up opt-in formuyla uğraşmak zorunda oldukları web sayfalarını sevmemesi.

Çözümler: Ziyaretçiniz sitenizi ziyaret ettiğinde anlık açılır pencereden daha az can sıkıcı olan 5-10 saniye sonra açılır pencerenizi tetikleyebilirsin .

4.Yavaş yükleme sayfaları

Sayfa yükleme hızı her zaman, yüksek hemen çıkma oranının ana sebeblerinden biridir. Ziyaretçiler, uzun süre bir sayfayı açmak için beklemekten hoşlanmaz; bu nedenle her SEO uzmanı, bir sayfanın veya tüm web sitesinin hızlı yükleme hızını önerir.

Çözüm: WordPress blog’unuzda en iyi barındırma hizmeti ve içerik dağıtım ağı kullanın. WordPress blogunuzda önbellek eklentileri de kullanmalısınız.

5.Bad navigasyon

Kötü navigasyon veya kafa karıştırıcı seyir sistemi, web sitenizin ziyaretçisini karıştırır. Bu, ziyaretçilerin web sitenizi gezebilmesi için web sitenizde iyi ve kolay bir gezinme oluşturmak için gereklidir.

Çözüm: Web sitenizde iyi bir gezinme çubuğu oluşturun ve ziyaretçinin neredeydiklerini öğrenmek için web sitenizde gezinme kırıntılarını gösterin.

6.Mobil Duyarlılığın Yetersizliği

Mobil yanıt vermemesi, Android telefonları ve IOS telefonları gibi mobil cihazlarla kolay olmayan web sitesi düzenini ifade eder.

Yakın zamanda Google ve Bing, mobil cihazlara uygun web sitesinde güncellemelerini yayınladılar. Web siteniz mobil cihazlarla kolay değilse Google, web sitenize trafik çekmeyecek.

Çözüm: Bir mobil duyarlı tema satın alın veya blogunuza WP touch eklentisi yükleyin.WP dokunmatik eklentisi, bir taşınabilir cihazı tanıdığında mevcut temanızı mobil uyumlu temaya dönüştürür.

7.Eklentiler

Popup ziyaretçileri rahatsız edici olduğunu söyledim, aynı zamanda çok fazla eklenti ziyaretçilere çok sinir bozucu oluyor. Web sayfasını yavaş ve ağır hale getiren sayfaların içeriğini bulmak da zor olacak.

Çözüm: Tek bir sayfaya 3’den fazla ek yerleştirmeyin. Her sayfa için 3 reklam ideal bir reklam sayısıdır.

8. Hatalar ve sayfa bulunamadı

Sayfa hatalarındaki ve sayfanın artması web sitenizi etkilemez. SEO ve ziyaretçiler, sayfadaki hatayı gördüklerinde geriye sıçrar.

Çözüm: Bu sorundan kurtulmak için tek bir çözüm, sayfa hatalarını mümkün olan en kısa sürede düzeltmektir.

Hemen çıkma oranını azaltmak uzun süren ve zaman alan bir işlemdir, değişiklikleri anında göremezsiniz, birkaç gün veya hafta bekleyin; bunun yüksek çıkma oranınızdaki olumlu sonucu görürsünüz. Bu nedenle yüksek hemen çıkma oranının ana nedeni budur Bu sorunu çözmeniz gerekiyor ve olumlu sonuçlan göreceksiniz.

Bir WordPress blogunda Hemen Çıkma Hızını Küçültmek İçin Bu Öğreticiyi beğenirseniz, bu öğreticiyi arkadaşlarınızla ve sosyal ağlarınızla paylaşın.

 

Kısa Özet
Yayın Tarihi
Konunun Adı
WordPress Blogunda Hemen Çıkma Oranı Nasıl Azaltılır?
Verilen Puan
51star1star1star1star1star

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir