WordPress’te Google Pagespeed Değerlerini Çıkarın!

İyi bir yükleme hızı olan bir web sitesi her zaman Google’da daha iyi sıralanır ve iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar.Bu yazıda sizi Google sayfaları hızlandıran bilgilerinizi nasıl geliştirebileceğinizi göstereceğiz.

WordPress içerik yönetim sistemi kullanıyorsanız, bir web sitesinde her iki özellikten de yararlanmak zordur. Web sitenizin sayfa yükleme hızını artırmanıza ve Google’ın pagespeed bilgilerinizi geliştirmeye yardımcı olabilecek bazı eklentiler ve kodlar vardır .

Sayfa Hızı bilgilerinde neden yüksek puanlar önemli?

Google, en iyi web uygulamaları ile ilgili önerileri izleyerek, sitenizi daha hızlı ve daha mobil cihaz dostu hale getirmenin yollarını kolaylıkla belirleyebilmenize yardımcı olması için kendi sayfa hız denetleyicisi aracını ‘Sayfa Hızlı İnceleme’ oluşturdu.

Web sitesinin yalnızca birkaçı Sayfa hızı bilgi akış aracında 100 puandan 100’ü buluyor ve sayfa hız bilgisinde 90+ puanın mükemmel puanı dikkate aldığı için 100/100 puanı kullanırken daima takıntılı olmamalısınız.

Google yol tarifleri bilgilerinizi geliştirin

Tasarımcının, Google’ın sayfa içi hız bilgilerinde 100’den 100’e yükseldiğini iddia eden bir WordPress teması satın aldınız mı, ancak hızını 70’in altında mı yoksa en kötü hızdan mı elde ettiniz?

Bu WordPress temasının website.The tasarımcısı her zaman en son teknoloji sunucusu kendi şablon web sitesini barındıran kullandığınız barındırma hizmeti nedeniyle olabilir.

Şimdi sana göstereceğim, yüksek puanı nasıl elde edebileceğiniz ve WordPress’deki Google hız tahminlerini nasıl geliştireceğiniz.

1.Yüklenebilir Sıkıştırma

Sıkıştırmanın etkinleştirilmesi, bir web sitesinin hangi hıza sahip olması gerektiğini öğrenmenizi sağlar. Sıkıştırma işleminin ana nedeni HTML, CSS, XML, Düz, Favicon ve diğer sayfanın yükleme hızını artırabilecek boyutunu düşürür.

HTML Sıkıştırma

HTML sıkıştırma, web sitesinde kullanılan HTML boyutunu küçültür ve web sitenizin düzenini hafif ağırlığa kavuşturmaya yardımcı olur. Hafif bir düzen, daima, Google’ın arama sonucunun üstünde olması gereken saniyeden daha kısa sürede yüklenir.

URL’leri kısaltarak ve bir HTML belgesinden tüm standart yorumları ve gereksiz boşlukları güvenli bir şekilde kaldırarak dosya boyutunu azaltır. Burada, HTML sıkıştırmasını etkinleştirmek için en iyi iki eklentiyi bulabilirsiniz.

  1. Wp HTML Sıkıştırma
  2. Wp Super Minify

HTTP Sıkıştırma

HTML sıkıştırması yalnızca HTML’i sıkıştırır, ancak HTTP sıkıştırma CSS, XML, JavaScript’ler gibi tüm dosyayı hedefler ve web sayfalarının boyutunu% 60 -% 80 oranında azaltmaya yardımcı olur. Google sayfalarınızı hızlandırmaya çalışırkenHTTP sıkıştırması önemlidir WordPress’te anlayışlar.Burada HTML sıkıştırmasını etkinleştirmek için en iyi iki eklenti var .

HTTP sıkıştırmasını etkinleştirmenin diğer bir yöntemi bunu elle .htaccess dosyası kullanarak yapıyor. Sadece bu kodu .htaccess dosyasına kopyalayıp yapıştırmanız gerekir.

<ifmodule mod_gzip.c>
mod_gzip_on Evet
mod_gzip_dechunk Evet
mod_gzip_item_include dosyası (html |? txt | css | js | php | pl). $
mod_gzip_item_include işleyicisi ^ cgi-script $
mod_gzip_item_include mim ^ metin /.*
mod_gzip_item_include mim ^ application / x-javascript . *
Mod_gzip_item_exclude mime ^ resim /.*
mod_gzip_item_exclude rspheader ^ İçerik-Kodlama:. * Gzip. *
</ IfModule>

Görüntü Sıkıştırma

Benzer şekilde HTML ve HTTP, resimlerin boyutunu küçültmek için sıkıştırılması gerekir. Resimler, bir sayfanın veya bir postun optimizasyonunda önemli bir rol oynar. Resimler, metin içeriğinden sonra ikinci en yüksek aranan içeriktir.Bu yüzden her blog yazarı optimize etmelidir. Görüntüler.

Sen kullanabilirsiniz  Smush WordPress Görüntü Optimizer önceki görüntünün kalitesini kaybetmeden Görüntü boyutunu küçültür WP-Smush it.Smush WordPress Image Optimizer olarak adlandırılmıştır.

CSS ve JS’yi Küçültme

Minify, temel olarak kodun çalıştırılması için gerekli olmayan gereksiz karakterlerin kaldırılması anlamına gelen bir programlama terimidir. Web sayfanızın boyutunu küçültür ve gereksiz kelimeleri veya karakterleri silmek için web sitenizi hızlandırmaya yardımcı olur ve yükleme hızını artırır.

Hızlı yükleme web sitesi, müşteri için iyi bir deneyim sağlayan, CSS ve JS’yi küçültür, ziyaretçilerinizi ve arama motorlarınızı mutlu edin.

3. WP-Optimize ile Veritabanı Optimize Edin

Veritabanını optimize etmek, kullanmayan gereksiz verileri silmek anlamına gelir. Gereksiz veriler, yayın revizyonlarına, otomatik taslak yayınlarına ve spam yorumlarına atıf yapar. Bu dosyaları temizlemek, saklama alanını boşaltmak ve veritabanını optimize etmek için yardımcı olur.

Veritabanınızı temizleme işlemini kolaylaştıran bir eklenti WP-Optimize var. WP-Optimize, maksimum verimlilikle çalışması için otomatik olarak WordPress veritabanınızı temizlemek için etkili bir araçtır.

4. JavaScript

Komutların neden olduğu sorun, paralel karşıdan yüklemeleri engelledikleri ve tarayıcı, indirme işlemi tamamlanıncaya kadar diğer indirmeleri başlatmaz, bu, web sitenizin yükleme hızını yavaşlatabilir. Bu sorunu gidermek için üstbilgi temizleyicisi veya JavaScript’i Altbilgi olarak kullanabilirsiniz, Her iki eklenti de JavaScript kodunu sayfa altbilgisine taşıyarak sayfa yükleme süresini hızlandırabilir.

5. Lazy Load Images

Resimler ve Iframe’ler sitenizi yavaşlatır ve burada tembel yükleme resim eklentisi çalışır. Görüntüler ve iframe’ler yüklüyorsa, siteniz daha hızlı yüklenir ve bant genişliği tasarrufu sağlanır. Harici bir JS kütüphanesi kullanmaz ve js olmayanlar için incelikle düşer.

Bu eklenti, tüm yayın görüntülerinizin yerini alır, küçük resimler, gravatar resimleri ve içerik çerçevelerini bir yer tutucu ile yükler ve içeriği, ziyaretçinin sayfayı kaydırdığında tarayıcı penceresine girmeye yaklaştıkça yükler.

6.Always CDN kullanın

Ziyaretçiler ile web sitenizin sunucusu arasındaki mesafeyi en aza indirmek için, bir CDN içeriğinin ön belleğe alınmış bir sürümünü birden çok coğrafi lokasyonda saklar. Ziyaretçiler bir web sitesini ziyaret ettiğinde depolanan önbellek sürümünü teslim ederek bir web sitesinin web sayfasını yüklemeyi artırmaya yardımcı olur.

 

 

Kısa Özet
Yayın Tarihi
Konunun Adı
WordPress'te Google Pagespeed Değerlerini Çıkarın!
Verilen Puan
41star1star1star1stargray

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir