WordPress Tema Satın Alma Rehberi

Piyasadaki binlerce ticari ve ücretsiz WordPress temasıyla, web siteniz için hangisinin doğru olduğuna nasıl karar vereceksiniz? Bu makalede, yeni bir WordPress teması alışverişinde aradığınız en önemli şeyleri size rehberlik edeceğiz.
Sunucunuza WordPress’i yükledikten sonra, web siteniz için hangi temayı kullanmak istediğinize karar vermenizin zamanı geldi. Birçok kişi bu WordPress sitesini kurma konusunda en heyecan verici bölüm. Ancak en iyi tema ve tema sağlayıcının seçilmesi süreci kendi zorluklarıyla birlikte gelir.

Bu yazıda, bir WordPress temasının ne olduğu, sizin için doğru WordPress tema sağlayıcı nasıl seçileceği ve en iyi WordPress tema sağlayıcılarından bazılarının nasıl önerileceği konusunda size rehberlik edeceğiz.

Lütfen Dikkat:  Bu yazı, satın almayı gerektiren premium / ticari WordPress temalarına odaklanacaktır. Ücretsiz temalardan farklı olarak, premium WordPress temaları tipik olarak destek, düzenli güncellemeler ve diğer avantajları içerir.

Güzellik ve performans

Zayıf performansa sahip güzel temalar ya da en iyi performansa sahip ama çekici olmayan tasarımı olan temalar var. Amacınız , tasarım ve kod arasındaki mükemmel dengeye gelen temayı bulmaktır .

Tabii ki bittiğinden çok daha kolay söylüyor.

Tasarım:

Tasarım söz konusu olduğunda, bireysel insan yorumu için öznel olur. Başka bir deyişle – çoğunlukla kendi seçiminizdir. Ancak aşağıdakilerden emin olun:

 • Temanın tasarımı, ürün tasarımınızı tamamlar
 • Temanın renk paleti (psikolojik olarak), nişlerinizin veya konunun ruh hali ile eşleşir. Örneğin, yemekle ilgili yazıyorsanız – pişirme ya da yemek yiyebileceğiniz yerler varsa, ana renkleri kırmızı olan bir tema ideal olacaktır. Bunun nedeni, insan beyninin kırmızı rengi yiyecekle ilişkilendirmesidir.
 • Metin, okunaklı ve okunabilir , birden çok tarayıcıda ve görünüm penceresinde
 • Font yüklemek çok fazla yükleme süresine neden olmaz
 • Tema, birkaç satır metin için, açılış sayfanızın kopyası için hükümler içerir
WordPress-Theme-Buy

WordPress Tema Satın Alma Rehberi

Bir WordPress Teması Nedir?

Bir WordPress teması, renkler, düzen, tipografi ve diğer stil öğeleri de dahil olmak üzere bir WordPress sitesinin genel görünümünü ve düzenini belirleyen PHP ve CSS dosyalarının bir koleksiyonudur.

Kutudan çıkarak, WordPress bir veya daha fazla varsayılan tema içeriyor. Şu anda, varsayılan temalar şunlardır: Yirmi Ondört, Yirmi On Beş ve Yirmi Onaltı. Bu varsayılan temalar son derece basit bir blog sitesine ihtiyacınız varsa iyidir. Ancak daha fazla seçenek, daha iyi düzen ve stil arıyorsanız ve ihtiyacınız olduğunda desteklemek için bir temaya bakmak isteyeceksiniz.

1. Öncelik; Tema Desteği

Temininizi, satış tamamlandıktan sonra iyi bir destek ve güncelleme sunan bir sağlayıcıdan satın almak istiyorsunuz.

İstediğiniz görünüm, düzen ve stile sahip bir tema bulmak için bir şey var. Yüklendikten sonra temanıza dalmak ve temanın demosunda gördüğünüz gibi kolayca görünmesini sağlayamayacağınızı öğrenmek için başka bir şey var.

Seyrek tema güncellemeleri WordPress çekirdeği yıl boyunca birçok kez güncellendiğinden sorunlu olabilir. Temanız temel yazılımdaki değişiklikleri takip etmek için düzenli olarak güncellenmediyse, güvenlik açıkları ve uyumluluk sorunları ortaya çıkabilir.

Bu nedenle, sorularınızı yanıtlamak, sorunları düzeltmek ve istediğiniz (ve bunun karşılığında ödenecek!) WordPress web sitesini oluşturmanıza yardımcı olmak için sağlam bir destek ekibi gerekli!

Tema Demoları

WordPress-Demo-Theme

Temanız için dolaştıkça, çoğu temanın bir demo sitesi sunduğunu göreceksiniz; böylece canlı olduğunda temanın nasıl görüneceğini görebilirsiniz.

Birçok kişi bir demo sitesine bakar, onların beğenisine göre% 100 olmadığına karar verir ve ilerlemeye başlar. Belki arka plan renkleri istedikleri değil, yazı tipleri düz görünüyor veya belki demo sitesi istediğiniz belirli bir kenar çubuğu widget’ı göstermiyor.

Performansı:

WordPress-Theme-Speed

Performans, tasarımın aksine göreceli bir terim değildir. Doğru araçlarla ve uzmanlıkla bir temanın performansını fiziksel olarak ölçebilirsiniz .

O kadar zamanımız yok. Belki de çok fazla ayrıntıya girmek istemiyoruz.

Bunun için küçük bir numara var.

Temayı yukarı ve aşağı kaydırarak birden çok kez kaydırın ve pürüzsüzlüğü dikkatle fark edin.

Tarayıcı render ederse ya da geride kalırsa – genellikle arka planda çalışan, temayı yavaşlatan birden fazla JavaScript öğesi olduğu anlamına gelir.

Bunu istemezsin. Okuyucularınız bunu da istemiyor!

Öte yandan, temalar yükler ve tereyağı pürüzsüz şekilde kaydırılırsa – pek çok JavaScript öğesi olmadığı anlamına gelir. Mevcut olanlar, önerilen limitin altında – kaliteden ödün vermeden uygun bir göz atma deneyimi yaşatıyor.

Çok fazla özellik içeren bir tema

WordPress-Theme-Feature.

Yeni bir WordPress teması satın almayı düşündüğünüzde aklınızda tutmanız gereken tek altın kural budur. İdeal olarak, bir temanın amaçlanan amacına hizmet etmesi gerekir:

 • WordPress kodlama standartlarına uyma
 • kişiselleştirilebilir
 • Duyarlı tasarım
 • Woo-Commerce ve WordPress SEO gibi büyük eklentilerle uyumluluk

Bu, WordPress temasının yapması beklenen her şeydir.

Böyle birden fazla özel mesaj türleri, aşırı SEO özellikleri gibi diğer şeyler yapıyor başlarsa (örneğin yerleşik SEO çerçeveler), bu tür özel yukarı oyu veya düğmelerin “gibi” gibi ek özellikleri – çalıştırmak ! Böyle bir tema satın almayın.

Bunun arkasındaki nedeni kilitleme etkisidir . Bir kere temanın özelliklerine güvenmeye başladıktan sonra, o kadar bağımlı olursunuz. Zamanlar değiştiğinde (örneğin, tema artık geliştirme aşamasındayken), ya şunları yapmanız gerekecek:

 1. Birkaç özellikten ödün
 2. Temanızın yaptığı işlerle eşleştirmek için özel eklentileri kurmaya (hatta inşa etmeye) başlayın.

Buna tema kilitleme etkisi denir ve her ne pahasına kaçınılmalıdır.

WordPress sürümünü kontrol et

wordpress-theme-control

WordPress’in eski bir sürümüyle uyumlu bir tema yeni sürümle uyumlu veya olmayabilir. Ancak bunu riske atmamalısın.

Diyelim ki bazı insanlar WordPress’in daha yeni bir sürümüyle düzgün çalışacak temayı bulduk.Hala satın alıyor musun?

Cevap – Eğer olabilir ettik değil doğru tahmin – hayır!

Bunun nedeni, WordPress’in yeni revizyonu kritik bir güvenlik açığı eklenebilir ve eski bir temanın eklenmesi önleyici tedbirleri geçersiz kılabilir.

WordPress sitenizi güvensiz bırakarak (güncelleştirilmediğinden) başka bir güvenlik açığını çok iyi açabilirsiniz – bir düzeltme eki piyasaya sürüldükten sonra bile. Genel olarak, satın aldığınız temanın WordPress’in geçerli sürümü ile uyumlu olduğundan emin olun.

Not: Aynı kural eklentiler için de geçerlidir.

Nulled tema kullanımı

nulled-theme

ThemeForest’de piyasaya çıkan her yeni tema için, bu temanın nulled bir sürümü birkaç saat içinde indirilebilir . Korsan sektörün bu kadar hızlı ilerlemesi.

Konuya yenileri olanlar için, nulled bir tema, indirilen ve / veya değiştirilmiş ve daha sonra uygun izinler alınmaksızın yasadışı olarak yeniden dağıtılan temadır.

Çoğu insanın bilmediği şey, bilgisayar korsanları temanın zararlı kodlarını yerleştirmektir. Bu kod hemen hemen her şeyi yapabilirsiniz – e-posta listenizi çalın, gizli istemci verilerini hacker sunucularına geri gönderin – siz de adlandırın.

Sadece sitenizin itibarını çizginize getireceksiniz, aynı zamanda müşterinin hesaplarını kesmekle ve bir dava ile karşı karşıya kalabilirsiniz – işler gerçekten buraya giderse sıkıntıya düşebilirsiniz.

Temanın değiştirilebilir olduğundan emin olun

Bu yazılarımızın alt satırında. Tema bir bileşendir. Bazen zaman zaman ince ayar yapmaya ya da zaman zaman tam bir revizyona ihtiyaç duyabilir.

Sonuç – temanızı değiştirmek istediğinizde sıkışmamalısınız.

“Bu özelliği nerede bulacağım” anahtarı değiştirirken sizi rahatsız etmemelisiniz. Bu nedenle # 3 numaralı noktaya vurgu yapmıştık – inanılmaz sayıda özellik olarak bir tema seçmemeliyiz.

Bir tema çerçevesi kullanmayı düşünün

Çerçeveler temalarınız için tutarlı bir temel sağlar. Bir WordPress tema çerçevesi genelde bir dizi faydalı işlev içerir ve bir WordPress teması için ağır kaldırmanın çoğunu yapar. Tema geliştiricisinin temaları tasarlamaktan çok, temel ilkelere dikkat etmekten kaçınması yeterlidir.

Çerçeveler sık ​​sık WordPress’in en yeni güvenlik standartlarını karşılamak üzere güncellenir. Bir çerçeve güncellendiğinde, alttaki temayı etkilemez. Bunun yerine, temayı WordPress’in en son sürümü ile uyumlu hale getirir.

Önerilen WordPress Tema Satıcıları & Pazaryeri

MyThemeShop

Listemin bir numaralı temaları yapan ve şuanlık 33 ücretsiz tema ve eklentileri ile sürekli SEO’ yu düşünen bir tema adresidir. demo içerikleri ile sitelerine yükledikleri resimler farklılık gösterebiliyor. Büyük ihtimalle kasten yapmıyorlardır. Sadece 59 $ karşılığında MyThemeShop ait 67 temaya sahip olabiliyorsunuz.

Elegant Themes

Sadece 69 $ ile Elegant Themes tarafından 87 muhteşem temaya ve eklentiye erişebilirsiniz – önerdiğimiz satıcılar söz konusu olduğunda en iyi değerdir.

ThemeForest

ThemeForest, etrafındaki en büyük tema pazarlarından biridir ve iyi bir sebep. Düşük fiyatlarla kaliteli temalar sunarlar ve seçimleri eşsizdir.

ThemeForest, WordPress temalarını satın almaya yeni başlayan insanlar için harika, çünkü canlı tema demolarına gelince, gördükleriniz ne elde ettiğiniz oluyor. Bir tema paketi indirip yükledikten sonra, demoda gördüğünüze kıyasla tamamen farklı bir tema gibi görünmüyor.

ThemeForest’in en büyük dezavantajı, destek ve güncellemelerin çarpıtılabilmesi. ThemeForest aracılığıyla satan bazı tema yazarları, temalarını sık sık veya hiç güncelleştirmez. Diğer yazarlar temalar için en iyi desteği sağlamıyor ve müşterileri forumlarda dolaşmaya bırakıyor ve oradaki cevapları bulmaya çalışıyorlar.

WooThemes

Bunlar, blog yazarları, e-ticaret siteleri ve diğer işletmeler için tasarlanmış çok çeşitli temalar içeriyor. Ayrıca e-ticaret için en popüler WordPress eklentilerinden biri olan ve şu anda tüm e-ticaret web sitelerinin% 25’inden fazlasını oluşturan WooCommerce’ı yaratanlardır!

Array

Sadece temaları güzel değil, aynı zamanda iyi kodlanmışlardır. Bu, hem geliştiricilerin hem de geliştirici olmayanların, temaları ile çalışmanın keyfini çıkarması anlamına geliyor.

Ek İpuçları

 • Her tema veya Google için yorumları ve yorumları okuyun: “(tema adı) tema wordpress teması” ve kullanıcıların söylediklerini bir göz atın. Mümkünse, tema için destek forumlarına bakın. Yanıt süresi hızlı ve yanıtlar açık ve kapsamlı mudur? Tema sağlayıcısına şu soruyla e-posta gönderin:
 • Tema yanıt verici mi (mobil kullanıcılar için önemli)?
 • Tema tüm tarayıcılarda test edildi mi?
 • Popüler eklentilerle çatışmalar var mı?
 • Temaları ne sıklıkta güncellersiniz?

Doğru WordPress temasını satın almak, mevcut birçok seçenek sayesinde zor olabilir. Bu kılavuzun, ihtiyaçlarınız için en iyi WordPress temasını bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz, böylece harika WordPress web sitelerini daha sonra değil daha çabuk oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Kısa Özet
Yayın Tarihi
Konunun Adı
WordPress Tema Satın Alma Rehberi
Verilen Puan
51star1star1star1star1star

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir