WordPress 4.8 Görücüye Çıktı! Neler Yeni Bakalım!

8 Haziran 2017’de caz piyanisti ve besteci William John “Bill” Evans tarafından seçilen WordPress Sürüm 4.8 kamuya açıklandı . Bu geliştirme ve hata düzeltme sürümü hakkında daha fazla bilgi için, okumak WordPress blog ve bakınız 4.8 için Changelog .

Için Sürüm 4.8 , veritabanı sürümü ( db_version olarak wp_options ) 38590 olarak değiştirildi ve Trac revizyon 40.888 olmuştur.

Resim Widget
Bir widget’a görüntü ekleme, artık herhangi bir WordPress kullanıcısı için kodu bilmesine gerek kalmadan ulaşılabilir basit bir görevdir. Sadece widget ayarlarınıza resmi yerleştirin. En yeni Haftasonu maceranızın bir görüntüsünü veya fotoğrafını eklemeyi deneyin – ve otomatik olarak görünmesini sağlayın.
Video Widget
Karşılama videosu, web sitenizin markalaştırılmasını insancıllaştırmanın harika bir yoludur. Artık, Ortam Kitaplığı’ndaki herhangi bir videoyu, yeni Video widget’ıyla sitenizdeki bir kenar çubuğa ekleyebilirsiniz. Ziyaretçileri sitenize tanıtmak veya en son ve en kapsamlı içeriğinizi tanıtmak için hoş geldiniz video göstermek için bunu kullanın.
Sesli Widget
Bir podcaster, müzisyen veya acımasız blog yazarısınız? Ses dosyanıza bir widget ekleme hiç bu kadar kolay olmamıştı. Ses dosyanızı Ortam Kitaplığı’na yükleyin, widget ayarlarına gidin, dosyanızı seçin; dinleyiciler için hazırsınız. Bu, daha kişisel bir karşılama mesajı da eklemek için kolay bir yol olacaktır!
Zengin Metin Widgeti
Bu özellik, şehrin merkezinde bir geçit töreni yapmayı hak ediyor! Zengin metin düzenleme yetenekleri şimdi Metin widget’ları için doğaldır. Her yere bir widget ekleyin ve uzaklaştırın. Listeler oluşturun, vurgu ekleyin ve bağlantıları hızlı ve kolay bir şekilde ekleyin. Yeni çıkan biçimlendirme güçlerinizle eğlenin ve kısa bir süre içinde neler yapabileceğinizi izleyin.

Bağlantı Sınırları

Hiç bir bağlantıyı veya bir bağlantıyı çevreleyen metni güncellemeyi denediniz mi ve onu düzgün şekilde düzenleyemediğinizi farkettiniz mi? Bağlantıdan sonra metni düzenlerken, yeni metin de bağlantılı olarak biter. Veya bağlantıdaki metni düzenlediniz, ancak metniniz bunun dışına çıkıyor. Bu sinir bozucu olabilir! Bağlantı sınırlarıyla harika bir yeni özellik, süreç kolaylaştırılır ve bağlantılarınız iyi çalışır. Sen daha mutlu olacaksın. Söz veriyoruz.

Yakınlardaki WordPress Olayları

WordPress’in dünya çapında 400’den fazla şehirde düzenli olarak toplanan gruplarla başarılı bir offline topluluğu olduğunu biliyor muydunuz? WordPress, artık WordPress becerilerinizi geliştirmeye, arkadaşlarınızı bir araya getirmeye ve tabii ki yayınlamanıza yardımcı olan olaylara dikkat çekiyor!

Bu hızla en sevdiğimiz özelliklerden biri haline geliyor. Kontrol panelindeyken (güncellemeler yapıyor ve mesajlar yazıyorsun, öyle değil mi?) Yaklaşan WordCamp’lar ve resmi WordPress Meetups’ları – size yerel) görüntülenecektir.

Topluluğun bir parçası olmak, WordPress becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olur ve aksi takdirde karşılamayacağınız insanlarla iletişim ağı kurabilir. Artık, gösterge tablonuzda oturum açıp yeni Etkinlikler ve Haberler panosu widget’ına bakarak yerel etkinliklerinizi kolayca bulabilirsiniz.

Geliştiriciler İçin

Erişilebilir Yönetici Paneli Başlıklar

Yeni CSS kuralları, gereksiz içerik (“Yeni Ekle” gibi) artık yönetici alanı başlıklarına dahil edilmesine gerek kalmadığı anlamına gelir. Bu panel başlıkları, yardımcı teknolojileri kullanan kişilerin deneyimini geliştirir.

WMV ve WMA Dosyaları için Çekirdek Desteği Kaldırma

Daha az ve daha az sayıda tarayıcı Silverlight’ı desteklediğinden, Silverlight eklentisinin varlığını gerektiren dosya biçimleri çekirdek desteğinden kaldırılıyor. Dosyalar hala bir indirme bağlantısı olarak görüntülenecek, ancak artık otomatik olarak yerleştirilmeyecektir.

Çok Bölgeli Güncellemeler

4.8’e, is_super_admin () çağrılarını kaldırmaya yönelik yeni yetenekler getirildi. Ayrıca, ağ başına site sayısını ve kullanıcı sayısını daha ayrıntılı olarak kontrol etmek için yeni kancalar ve değişiklikler eklendi.

Metin Düzenleyici JavaScript API’sı

TinyMCE’nin 4.8’deki metin widget’ına eklenmesiyle, sayfa yüklendikten sonra düzenleyiciyi canlandırmak için yeni bir JavaScript API gelir. Bu, herhangi bir metin alanına bir düzenleyici örneği eklemek ve düğmeler ve işlevlerle kişiselleştirmek için kullanılabilir. Eklenti yazarları için harika!

Medya Widget’ları API’sı

Yeni bir ana medya widget REST API şemasının 4.8’e getirilmesi, gelecekte daha fazla medya widget’ına (galeriler veya çalma listeleri gibi) olanak sağlıyor. Üç yeni medya widget’ı, ortam modeli ile olan etkileşimlerin çoğunu kapsayan paylaşılan bir taban sınıfı tarafından desteklenmektedir. Bu sınıf aynı zamanda yeni medya widget’ları yaratmayı kolaylaştırıyor ve gelmek için daha fazla yol açıyor.

Özelleştirici Genişlik Değişkeni

Sevinin! Yüksek çözünürlüklü ekranlarda daha geniş hale getirmek için customizer kenar çubuğuna yeni yanıt veren kesme noktaları eklenmiştir. Özelleştirici denetimleri, piksel yerine yüzde tabanlı genişlikleri kullanmalıdır.

İşlemler ve Filtreler

Yeni Eylem Kancaları

Yeni Filtre Kancaları

 • file_mod_allowed replaces disallow_file_mods( # 38673 )
 • minimum_site_name_length( # 39676 )
 • nav_menu_submenu_css_class( # 36163 )
 • page_menu_link_attributes( # 40359 )
 • post_date_column_status( # 39545 )
 • signup_site_meta( # 39223 )
 • signup_user_meta( # 39223 )
 • wp_doing_cron( # 39591 )
 • widget_text_content( # 40772 )
 • rest_oembed_ttl( # 40450 )
 • widget_{$this->id_base}_instance( # 32417 )

Modifiye Filtre Kancaları

 • widget_text_content( # 40772 )
 • {$type}_template( # 39525 )
 • display_media_states( # 39628 )
 • media_library_show_audio_playlist( # 31071 )
 • media_library_show_video_playlist( # 31071 )
 • rest_pre_insert_comment( # 39578 )
 • wp_is_large_network( # 40489 )
Kısa Özet
Yayın Tarihi
Konunun Adı
WordPress 4.8 Görücüye Çıktı! Neler Yeni Bakalım!
Verilen Puan
51star1star1star1star1star

One comment

 1. I know а game we will play that is likᥱ Daddy is speaking about.?

  Мommy statеd makingg each boys want too know tthe sport a ⅼot.
  ?It?s known as ?Whats the best tuing about God.
  And each of us has too come upp with one really ցreat point we liкe about
  Gߋd. Who desires to go first?? Lee and Lаrry jumped and shouted ?ME ME!?
  waving tɦir hands within the aіrr like they ԁo at school.

  Finally, Mommy stated, ?Pгoperly Lee, since you
  might be ttwo minutes oⅼԁer tҺasn Larгy, you possibly can go first.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir