WordPress’de 4 Farklı Yolla Favicon Nasıl Eklenir?

Favicons, web sitesinin markalanması için önemli olan bir web sitesinin yalnızca küçük bir simgesidir. Tam bir deyişle, bir Favicon internet tarayıcısında gösterilen ve tarayıcıdaki ve akıllı telefonlardaki yer imleri için kullanılan bir simgedir.

İnanır ya da inanmazsın, Favicon web sitenizi büyütmek ve markanızı güçlendirmek için yardımcı olabilir. Kullanıcı deneyimini geliştirmenize yardımcı olur ve markanızı güçlendirmeye yardımcı olur.

Web sitenize bir Favicon eklemek için roket bilimini bilmeniz gerekmiyor, sadece bu öğreticiyi izleyerek yapabilirsiniz. Favicon’u 4 farklı yolla WordPress’e Nasıl Ekleyeceğiniz konusunda bir eğitim materyali hazırladık.

WordPress’de Favicon Nasıl Eklenir?

Burada 4 Farklı Ways.Before ile WordPress’de Favicon Ekle nasıl öğretici hangi bu üç araçlardan herhangi birini kullanarak oluşturabilirsiniz web siteniz için bir Favicon oluşturmak zorunda başlamak.

  1. Faviconer
  2. favicon.cc
  3. Antifavicon.com

Web siteniz için bir Favicon oluşturduktan sonra, web sitenize Favicon eklemeyi öğreneceğiniz sonraki adıma geçebilirsiniz.

Öyleyse öğreticiyi ilk yöntemimizle başlatalım

1.Favicon’u manuel olarak ekleme

İlk yöntem Favicon’un elle eklendiğini eklemektir. Elle eklemek ilk kez kullanıcılar için oldukça zor olsa da, WordPress hakkında biraz bilgi sahibi iseniz ve kod dosyalarını nasıl bulursanız o zaman kolayca yapabilirsiniz.

Bu yöntem, dosyaları kodlamakta bazı düzenlemeleri içerir; bu nedenle, dosyalarınızı ve veritabanınızı yedekledikten sonra bunu yapmanızı öneririz veya bu yöntemle dostça değilseniz, bu yöntemi atlayabilir ve diğer üç yöntemden birini kullanabilirsiniz.

Web sitenize Favicon ekleme yöntemi, header.php dosyanıza tek bir kod satırı eklemenizi gerektirir.

  1. Önce, favicon.ico dosyanızı cpanel’den veya FTP kullanarak kök dizininize yükleyin.
  2. Şimdi, yoursitename.com/favicon.ico adresini girerek görüntünün başarıyla yüklendiğinden emin olun.
  3. Favicon.ico dosyasını başarıyla yükledikten sonra, header.php dosyasına <head> </ head> etiketi arasına tek bir kod satırı ekleyin.

<link  rel=”shortcut icon” type=”image/x-icon” href=”favicon.ico” >

2. WordPress Özelleştiriciden Yükle

Herhangi bir eklenti kullanmadan Favicon eklemenin ikinci yöntemi, WordPress gösterge tablonuzun WordPress özelleştirici seçeneğinden Favicon görüntüsünü yüklemektir. Bu yöntem, tek bir kod satırı eklemeden veya herhangi bir üçüncü taraf eklentisi yüklemeden Favicon eklemenizi sağlar.

Favicon görüntüsünü yüklemek için, WordPress kontrol panelinin seçenekler panelinden özelleştir’i tıklatmanız gerekir; eğer özelleştirme seçeneğini bulamazsanız ekran görüntüsüne bakın.

Bunu yaptıktan sonra, Favicon’unuzun resmini yüklemek zorunda olduğunuz yeni bir sayfa açılır. Bu yöntemi kullanma konusunda en iyi şey, .GIF, PNG ve JPG resim dosyalarını yükleyebilmenizdir.

Resminiz yüklendikten sonra kaydet düğmesine tıklayın, tamamdır.

3.Favicon’u Tema Seçeneğinden Yükle

Günümüzde temanın çoğu, WordPress kullanıcıları için artı nokta olan tema seçeneğiyle geliyor. Bir web sitesinin tema seçeneği ile, tek bir kod satırı eklemeden çok şey yapabilirsiniz. Web sitemizin temasında ayrıca bir tema seçenekleri paneli var. Nerede değişiklik yapabildiğimiz.

remium temayı kullanıyorsanız ve WP temanız tema seçeneği özelliğine sahipse, seçenekler panelini açın ve web siteniz için yükleme simgesi seçeneğini bulun.

4. Eklentiler ile Ekleme

Temanız tema seçeneğinden Favicon yükleme özelliğine sahip değilse, üçüncü taraf eklentisini kullanabilirsiniz. Dördüncü ve web sitenize Favicon eklemenin en kolay yolu, üçüncü taraf WordPress eklentisini kullanmaktır.

1.Favicon XT-Manager

Favicon XT-Manager, WordPress eklentisiyle WordPress web sitenize bir favicon eklenmesi kolaydır. Bir favicon, tarayıcıların bir sayfanın başlığının yanında bir tarayıcı sekmesinde veya URL’nin yanında bulunan adres çubuğunda görüntüleyen küçük bir simgedir. Bu basit eklentiyi kullanarak, WordPress sitenize kolayca bir favicon yükleyebileceksiniz.

2.All In One Favicon

Tek bir Favicon’da web sitenize Favicon eklemek için en iyi eklentilerden birisi var. Ya zaten yüklediğiniz favicon’ları kullanabilir veya WordPress kurulumunuza bir favicon yüklemek için dahili yükleme mekanizmasını kullanabilirsiniz.

Hepsi bir arada Favicon eklentisi, üç büyük formatta simge, .ico, .png ve .gif (animasyonlu) destekler. Bu eklenti hakkında en iyi şey, bu eklentiyi kolayca kullanabilmenizdir.

3.Favicon Rotator

Favicon Rotator, siteniz için favicon’u özelleştirmenizi kolaylaştırır. Yönetim sayfası aracılığıyla bir favicon ekleyin ve birisi sitenizi ziyaret ettiğinde görüntülenir.

 

Kısa Özet
Yayın Tarihi
Konunun Adı
WordPress'de 4 Farklı Yolla Favicon Nasıl Eklenir?
Verilen Puan
41star1star1star1stargray

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir