Giriş URL’ sini Değiştirme

WordPress Giriş URL’ sini Değiştirme

WordPress’i bilen herhangi birinin oturum açma URL’nizi bulabileceğini biliyor muydunuz? Doğru. Her wordprss kurulumda, WordPress iki varsayılan giriş URL’si oluşturur: / wp-admin / ve wp-login.php Bence büyük bir güvenlik riski var. Şimdiye kadar WordPress, kullanıcılarına özel bir giriş URL’si oluşturmaya izin veren bir seçenek sunmuyor şaşırtıcı buldum.

WPDersler Admin Paneline Giriş Örneği;

W3Tech’e göre, WordPress web sitesini çalıştırmak bugünlerde her zaman bazı güvenlik endişeleri ile geliyor , dört web sitesinden biri şimdi WordPress tarafından destekleniyor. Ayrıca kullanıcılar için çok sayıda eklenti mevcuttur ve bilgisayar korsanlarının avantajlarından yararlanabilecekleri güvenlik riskleri söz konusudur. Özel bir WordPress giriş URL’si yaratarak buna karşı mücadelede size yardımcı olabilir.

Kamuya açık oturum açma URL’leri ile ilgili sorun, botlar, bilgisayar korsanları vb. Sitenize giriş noktaları ararken bunları tarayabilmesidir. Yönettiğim sitelerden birinde, siteme erişmeye çalışırken her gün 800‘ün üzerinde başarısız oturum açma girişimi yaşadım. Başarısız olsa bile, bazen sunucularınızın belleğini çatıda dolaştırmak ve performans sorunlarına neden olmak için yeterlidir.

Ancak, WordPress’de oturum açma URL’sini varsayılan olarak özelleştirmenize izin vermez, bir ücretsiz eklentilerle kolayca yapılabilir.

WordPress Oturum Açma URL’sini Nasıl Değiştirirsiniz?

Bunu başarmanıza yardımcı olabilecek eklentiler vardır. Ben size hafif ve kullanımı kolay olanı anlatacağım. Aşağıda hızlı bir şekilde bakarak da anlayabilirsiniz.

1- WPS Hide Login

WPS Hide Login , istediğiniz herhangi bir şeye giriş sayfası sayfasının url’sini kolayca ve güvenle değiştirebilmenizi sağlayan çok hafif bir eklentidir. Çekirdekteki dosyaları tam anlamıyla yeniden adlandırmamakta veya değiştirmemekte ve yeniden yazma kuralları eklememektedir. Sadece sayfa isteklerini engeller ve herhangi bir WordPress web sitesinde çalışır. Wp-admin dizini ve wp-login.php sayfası erişilemez hale gelir, dolayısıyla url’leri yer imi koymanız veya hatırlamanız gerekir. Bu eklentiyi devre dışı bırakmak, sitenizi daha önce bulunduğu duruma getirir.

 

1. Aşama

“Eklentiler”, “Yeni Ekle“, Arama Bölümüne “WPS Hide Login“, ” Hemen Yükle” ve “Etkinleştir“.

 

 

2. Aşama

“Eklentiler”, “Yüklü Eklentiler”, “WPS Hide Login“, “Settings” butonuna tıklayınız.

 

3. Aşama

Sizi WPS Hide Login eklentisinin  Ayarlar bölümüne götürecektir, Login URL, yazan bölüme kolay olmayan ve unutmayacağınız bir isim girebilirsiniz. Eklentiyi devre dışı ve ya silmediğini sürece sayfanıza giriş URL’si olacaktır.

Bu eklentiyi yaklaşık 6 aydır sitelerimin birçoğunda kullandım ve hiçbir zaman bana herhangi bir sorun yaratmadı. Bununla birlikte, herhangi bir soruna neden olursanız, eklentiyi FTP veya başka herhangi bir dosya yöneticisini kullanarak sunucunuzdan silin ve özgün olan / wp-admin / URL’nizi tekrar kullanabilirsiniz.

Umarım “WordPress Giriş URL’sini Değiştirme” konusundaki bu küçük öğretici size yardımcı olmuştur, öyleyse bana bildirimde nasıl hissettiğinizi bildirin.

Kısa Özet
Yayın Tarihi
Konunun Adı
WordPress Giriş URL' sini Değiştirme
Verilen Puan
51star1star1star1star1star

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir