SEO’yu Zenginleştirmek için WordPress’deki Zengin Snippet’ler

Google arama sonuçları sayfasında belirli bir sonuca neden olan şey nedir? İdeal olarak, aradığınız şeyin başlığında ve ikna edici meta açıklamasında eşleşen anahtar kelimeler olabilir!

Ancak bunun için daha fazlası var. SERP’ler (arama motoru sonuç sayfaları) daha fazla ve daha yararlı bilgiyi barındıracak şekilde zaman içinde gelişti ve farklı ve sonuçlarda zengin biçimlendirme olan sonuçlara kolayca ulaşılabiliyor.

Yaygın olarak görüntülenen zengin parçacık biçimlendirme, örneğin, Yıldız ürüne olan görülen değerlendirmesi ve yorumlara. Konum ve etkinlik listeleri, arama sonuçlarında zengin snippet işaretlemeleri olarak sıkça görülen diğer az sayıdadır.

Zengin Snippet’leri Görüntüleme

Peki, neden zengin snippet’leri görüntülemeyi umursamalısınız?

Yapılan son araştırmalar, Google arama sonuçlarının% 36’sından fazlasının SERP’lerde gösterildiğinde daha fazla dikkat ve trafik çeken ŞİMZ zengin snippet’lerini içerdiğini ortaya koyuyor.

Bu kadar zengin Şema işaretlemesinin eklenmesi, içeriğinizi büyük arama motorları tarafından anlaşılabilecek bir şekilde kodlamaya yardımcı olur. Diğer tüm faydalar arasında, içeriğiniz için zengin bir biçimlendirme yapmak kesinlikle WordPress blogunuzun SEO’yu artırmaya yardımcı olur.

Blogunuzu ve içeriğinizi doğru şema işaretiyle optimize etmek, i) arama motoru sıralamalarını artırmanıza ve ii) arama motoru sonuç sayfalarında (SERP) organik tıklamalarda artış sağlamanıza neden olabilir .

Birincisi, Şema işaretlemesinin uygulanması, web sitelerinizin ve blogunuzun Google, Bing ve Yahoo gibi arama motorlarında daha iyi sıralama yapmasına yardımcı olabilir.Bir  Searchmetrics tarafından yapılan çalışmada ortaya koymuştur böyle işaretlemeyi yok sayfalarla karşılaştırıldığında dört pozisyondan ortalama şema biçimlendirme rütbesiyle sayfalar daha iyi.

İkinci olarak, zengin ve yapılandırılmış biçimlendirme eklenmesi, tıklama oranınız (TO) önemli ölçüde artırabilir. Aslında birkaç çalışmalar böyle Şema Mikro veriler, GoodRelations ve Google olarak biçimlendirme ile TO’da% 30 lik bir artış tahmin Zengin Parçacıklar .

Zengin snippet’lerin bu kadar faydalı olmasına rağmen, ( arama metriğine göre ) web sitelerinin yalnızca% 0,3’ünün Şema biçimlendirmelerini kullandığına inanmak zor .

u yazıda, WordPress blog’larınıza böyle yapılandırılmış işaretlemeyi eklemenize yardımcı olabilecek popüler Schema eklentilerinden bazılarını inceleyeceğiz. Ayrıca, zengin snippet’lerin yayın sonlarına doğru görünmesini sağlamak için doğru mu yapmış bulunup bulunmadığınızı test etmeyi de deneyeceğiz.

Ancak öncelikle, Şema’nın kendisi ve SEO amaçlı olarak nasıl faydalı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilirsiniz.

Schema nedir?

Schema ( Schema.org ) birçok arama motorunun kabul ettiği yapılandırılmış bir veri standardıdır. Web sayfalarındaki verileri yapılandırmak için standart bir biçimlendirme dili.

Schema.org’un ana sayfasında görebileceğiniz gibi, proje Google, Microsoft, Yahoo ve Yandex de dahil olmak üzere popüler arama motorları tarafından desteklenmektedir.

Arama motorları, veri standartlarını ve ürünlerini, incelemelerini, yerel işletme listelerini vb. Markalar ve içeriklerini daha iyi anlamak için etiketlemek için bir dizi etiket ve özellik içeren paylaşılan sözcük grupları geliştirdi.

Schema.org web sitesinde bulunan doküman rehber sayfasını kullanarak şemayı manuel olarak kolayca kullanmaya başlayabilirsiniz. Web sitesi, farklı şema türleri ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olabilecek paylaşılan sözcük grupları koleksiyonu da sunar.

Anlayışınızı daha da artırmak için, sıkça kullanılan schema.org öğe türleri aşağıda belirtilmiştir:

  • Kişi
  • Ürün
  • Olay
  • Organizasyon, Yerler, İş, Restoran
  • Film, Kitap veya diğer yaratıcı çalışmalar
  • İnceleme, Değerlendirme

Searchmetrics çalışma Filmler, teklifler ve en sağlanan şema zengin snippet olarak Yorumlar saptandı.

Schema SEO için yararlı?

Şema işaretlemesinin eklenmesi sonuçların SERPlerde nihai olarak öne çıkmasını sağlayan zengin snippet’leri görüntülemek için destek ekler. Bunun temel nedeni, sonuçlarınızın SERP’lerde kullanıcılara çekici gelmesini ve dolayısıyla tıklama oranını (TO) önemli ölçüde artırmasıdır.

Örneğin, Google, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi bir WordPress uygulaması için zengin snippet’leri görüntülemek için şema işaretlemesini kullanır. Derecelendirme yıldızlarıyla ilgili veriler, WordPress uygulaması listeleme için Google Play Store’dan alınmıştır.

Bu gibi zengin snippet’ler görsel olarak çekicidir ve bu nedenle yüksek tıklama oranları için hesap verebilir.

Bir kullanıcının seçebileceği yalnızca on sonuca (tek bir sayfada) sahip olması ve bu sonuçlarla birlikte ayakta kalabilmeniz, ilk pozisyonda görünmese bile bir fark yaratabilir.

Searchmetrics’ten bu yazının başlangıcına değinilen çalışma dışında, Google’ın bunu bir sıralama faktörü olarak kullanıp kullanmadığına dair çok az kanıt var. Bununla birlikte, arama motorlarının içeriğinizi anlamalarına yardımcı olmak, SEO’nuz için uzun vadede faydalı olabilir.

Artık şemanın ne olduğunu ve bunun için ne yararlı olabileceğini anladığınıza göre, web sitenizde uygulamaya başlamanızı sağlayacak bazı yararlı Schema WordPress eklentilerini keşfedelim.


Şema Zengin Snippets WordPress Eklentileri

Schema.org web sitesinin rehberini izlediyseniz, farklı şema türleri için gereken tüm HTML öğelerini hatırlamak ne kadar zor olduğunu görmüş olmalısınız.

Eklentiler, WordPress web sitelerinizde şema işaretlemesinin uygulanmasını kolaylaştırır. Elbette, biçimlendirmeyi manuel olarak uygulayabilirsiniz, ancak özellikle blogunuzda bir sürü içeriğe sahipseniz çok zaman ve çaba harcar.

WordPress’te zengin snippet’leri görüntülemek için şema biçimlendirme eklemeyi gerçekten kolaylaştıracak eklentileri araştırdım. İşte şema türlerinin çoğuna hitap eden birkaç eklenti.

Genel Şema Zengin Snippet’leri WordPress Eklentileri

İlk olarak, içerik (schema.org öğesi) türlerinin çoğuyla çalışan genel zengin snippet’ler WordPress eklentilerine göz atalım.

1.  Tüm One Schema.org Zengin Parçacıklar içinde

Adından da anlaşılacağı gibi, bu WordPress için bir şema.org zengin snippet eklentisidir. Bu eklenti, WordPress yayınlarınız için şema işaretlemesini tanımlamayı gerçekten kolaylaştırır.

Eklenti, TO’daki artış ve geliştirilmiş SEO ve sıralama avantajları gibi önemli unsurları da vurguluyor.

Bunu yazarken 30.000’den fazla aktif yüklemeye sahip çok popüler bir eklentidir.

Eklenti, İnceleme, Olay, Kişiler, Ürün, Tarif, Yazılım Uygulaması, Video ve Makaleler de dahil olmak üzere Schema.org tarafından yayımlanan içeriğin neredeyse tamamını desteklediğini iddia etmektedir.

Eklentiyi indirip kurduktan sonra aşağıda görüldüğü gibi bir yapılandırma sayfası görmelisiniz. Burada tüm ayarları istediğiniz gibi tanımlayabilirsiniz.

 

Kısa Özet
Yayın Tarihi
Konunun Adı
SEO'yu Zenginleştirmek için WordPress'deki Zengin Snippet'ler
Verilen Puan
51star1star1star1star1star

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir