Youtube

YouTube’da Daha Fazla İzleme Kazanacak Birkaç Akıllı Hileler

Dünyanın 2. büyük arama motoru olan YouTube, kitleleri tanıtmak, eğlendirmek ve eğitmek için yaygın olarak kullanılan bir kanaldır. YouTube’un kabaca 22 milyar aylık ziyareti var ve ortalama oturum süresi 40 dakikanın altındadır .

Bununla birlikte, internetteki her şeyden daha fazla YouTube görünümü elde etmek gibi, insanların içeriklerini tanıtmak için bazen gölgeli işletmeler aracılığıyla para atmaya başlamış olması bir peşinde olmuştur. İnsanlar, YouTube’un algoritmalarını kandırmak veya diğer kullanıcıların videolarını çok fazla izledikleri için ikna etmeyi umut ederek YouTube görüntüleri satın alıyor.

Bu yaklaşımla ilgili birkaç sorun var:

 • YouTube’un bot algılama özellikleri gittikçe daha iyi ve daha iyi hale geliyor
 • Algoritmalar, sayıları görmek yerine kullanıcı davranışlarına daha fazla önem vermektedir.
 • Pahalı olabilir

YouTube görüntülemelerinizi özgürce artırmak isteyen bir pazarlamacı veya içerik oluşturucusuysanız, işlemin zaman ve çaba harcanması gerekir; Ancak, bunu doğru yaparsanız daha fazla görüntü, daha iyi bir kullanıcı deneyimi ve içerik ve kitleyi görüntüleme oranını artırma fırsatlarıyla ödüllendirilirsiniz.

Geniş kitlesi ile YouTube, izleyicilere ulaşmada dünyadaki en önemli platformlardan biridir. Yemek tariflerini paylaşsanız da, insanlara kukla origami nasıl hazırlandıracağınızı öğretiyorsanız veya başkanları sahteleştiriyorsanız, platformun milyarlarca doları bulma yeteneği vardır.

Peki, YouTube’da daha fazla görüntü oluşturup insanların içeriğinizi görüntülemesine nasıl yardımcı oluyorsunuz?

İşte tam olarak bunu yapmak için 30 ipucu.

YouTube’un Organik Arama Sonuçlarından Görüntü Alın

Google’ın arama sonuçları algoritmaları gibi YouTube’da da kullanıcılara en iyi ve en alakalı videoları gösteren kendi algoritmaları bulunur.

Kör bir kişinin, içeriği en iyi içeriği kategorize etme görevi olup olmadığını düşünün.

Ses zor geliyor mu

Neyse ki YouTube, hangi videoların en iyi olduğunu ve arama sonuçlarının en üstünde yer aldığını belirlemek için algoritmasında çok çeşitli faktörlere sahiptir.

1. Açıklayıcı ve Anahtar Kelime Zengin Başlıklar kullanın

Anahtar kelime araştırmanız burada gerçekleşir. Açıklayıcı ve ilginç bir başlık iki şey yapacaktır: alakalılık açısından sıralamak ve kullanıcıları çekmek ve videoların ne hakkında olduğunu bildirmek için algoritma için anahtar kelimeler sağlamak. Anahtar kelime araştırma yapmak için anahtar kelime planlayıcı veya diğer anahtar kelime araştırma araçları gibi tipik SEO yöntemlerini kullanabilirsiniz .

Interest-over-time
Interest-over-time

YouTube’daki anahtar kelime popülerliğini kontrol etmek için anahtar kelime planlayıcıya gidin ve en sağdaki YouTube araması’nı seçin. Video içeriğini doğru anahtar kelimeler için optimize etmek, kullanıcılar ve arama motoruna videonuzun ne hakkında olduğunu bildirerek organik görüntüler kazanmanıza yardımcı olur.

2. Kalite ve Anahtar Kelime Zengin Açıklamaları Var

Video açıklaması, arama motorlarına ve kullanıcılara videonuzun tam olarak ne hakkında olduğunu daha iyi bildirebileceğiniz yerdir. Bu, kullanıcıların videonuzda neler bekleyebileceklerini bilmesi nedeniyle, tıklama oranını ve dolayısıyla görüntülemeleri artırmaya yardımcı olacaktır.

Hem öne çıkmaya, hem de genel kalmaya çalışın; Kısa kuyruklu anahtar kelimeler için hala sıralama yapmaya çalışırken ilgiyi çekmelisiniz. Normal SEO meta açıklamalarında olduğu gibi YouTube arama motoru için açıklamaları kullanarak kullanıcıları en üste çıkarın ve doğru şekilde optimize edin.

Youtube-Aciklama
Youtube-Aciklama

3. Etiketleri Kullan

YouTube video etiketleri, videonuzun içeriğini neye ayırdığına yardımcı olur ve kullanıcıların videonuzu gördüklerinde neyi göreceğini algoritmaya anlamasına yardımcı olur. Bunlar, açıklamanız ve başlığınızla birlikte, videonuzun temelini yansıtmalıdır. Kısa kuyruk SEO’yu tekrar düşünün.

Youtube-Tag
Youtube-Tag

Anahtar kelime yardımına ihtiyacınız varsa, yukarıda belirtildiği gibi anahtar kelime planlayıcı kullanabilirsiniz.

4. Küçük Resimlerinizi En İyileştirme

Bir kahraman görüntüsü gibi küçük resim, organik sonuçlar sayfasında, ister önerilen videolar bölümünde, ister sosyal medyada görünseler de, YouTube görünümlerinizi artıracağınız zaman harikalar gösterebilir. Videolarınızda yer alıyorsa, okunabilir ve ilgi çekici yazı tipleri ve yüz yakın çekimleri içeren yüksek kaliteli görüntüler kullanın.

Youtube-iyilestirme
Youtube-iyilestirme

Minik resminizi, video görüntülemelerinizi artırmak için başlığınıza ve açıklamanıza görsel muhabir olmasını sağlayın.

5. Videolarınızın Transkriptlerini Oluşturun

Videolarınızın alıntıları veya transkriptleri, YouTube sıralamanızı yükseltme becerileri nedeniyle yoğun şekilde tartışılmıştır. Bununla birlikte, altyazılar, uluslararası izleyicilere ve engellilere hitap ettiği için daha fazla YouTube görüntüsü elde etmesine yardımcı olabilir.

YouTube’un organik sonuçları için iyi sıralama, görüş ve önerilerinizi artırabilir ve görüntüleyen trafik için sürdürülebilir bir yöntem sağlayabilir. YouTube görüntüleri satın almak, görüntülemelerde hızlı bir iyileşme sağlayabilir ancak davranış analizleri, YouTube’un algoritmalarının gözünde sıralama açısından daha anlamlı faktörler olduğundan, uzun vadeli bir çözüm değildir.

Video İçeriğinizle İzlemeyi Artırın

Videonuzdaki içerik, kaç görüntüleme elde edeceğine karar vermede en önemli faktördür. İyi içerik, daha iyi davranış analizi sağlar ve YouTube algoritması daha iyi organik arama konumlandırması ile videonuzu tanıyacak ve ödüllendirecektir.

Eğitim Veren veya Eğlendiren İçeriği Sağla

Video içeriğiniz izleyiciye değer vermelidir; Ister bir şeyi nasıl yapacaklarını veya anlayacaklarını veya yalnızca onları nişanlanmalarını ve eğlendirilmesini öğretiyorlar mıdır. Kullanıcılar içeriğinizi değerli buldularlarında, daha fazla kazanç sağlayacak ve gelecekteki diğer video içeriğinizin görünümlerini artıracaklardır.

7. Viral Trendlerden Piggyback

Zaten mevcut viral eğilimlerden uzak duran video içeriği oluşturun. Zaten içeriği bir viral olgu bağlamında görüntülemek için üretilmiş bir pazar arzusu var, o yüzden içeri girmelisiniz.

Buna iyi bir örnek, United Airlines PR fiyaskosuna tepki olarak yapılan tüm YouTube videolarına örnektir.

Youtube-Piggyback
Youtube-Piggyback

Video içeriğini devam eden eğilimlerle bağlamak her zaman kolay veya mümkün değildir; Bununla birlikte, bunu yapmanın akıllı bir yolunu bulabiliyorsanız, daha popüler içerik oluşturan içeriği arayan aç bir halkın yardımıyla YouTube’daki görüşlerinizi artırabilirsiniz.

8. Misafir YouTube kullanıcılarını kullanın

Blog içeriği için misafir olarak yayınlanmaya benzer şekilde, konuk YouTube kullanıcıları, sektörü etkileyenler veya kendi izleyenleri olan nota sahipleri, görüşlerinizi yükseltmek için harikalar yapabilir. Etkilenen pazarlama işlemine benzer şekilde, konuk YouTubing, kullanıcılarınızı ev eşyaları endüstrisi isimleriyle ikna edebilir ve sektörünüzün küresine farklı ve benzersiz bir bakış açısı sağlayabilir.

Açıklamanızdaki videolarından veya web sitelerinden birine bir bağlantı önerin ve karşılıklılık üzerine kurulmuş yararlı bir ilişki oluşturabilirsiniz.

YouTube Platformundan Görünüm Oluşturma

YouTube’un ana hattı, kullanıcıları platformda tutmaktır. Reklamcılıktan çok miktarda para kazanırlar ve daha fazla kullanıcı videoları izlerlerse o kadar çok kar elde eder. Böylece, abonelerinizi ve video görüntülemelerinizi artırmak için platformda etkin olabileceğiniz pek çok yol bulunmaktadır.

9. Endüstrinizin En İma Gelen Video İçeriği Yaratın

Picasso bir keresinde “iyi sanatçılar ödünç verir, büyük sanatçılar çalarsa” der. Hiçbir zaman intihal hırsını savunmazdım, ancak popüler YouTube videolarında Picasso’nun işareti çok doğrudur. Görüşlerinizi artırmak için potansiyel bir altın madeni, video tamamlandıktan sonra kenar çubuğunda ve ızgarada görünen Önerilen Videolar bölümünden gelir.

Youtube-Channel
Youtube-Channel

YouTube’un algoritmaları burada bir içerikle organik bir sonuç için olduğu gibi bir uyarı ile sunulacak: kullanıcının izlediği videonun orijinal sorgu ile daha az alakalı olması ve kullanıcının daha önce görüntülediği videonun alaka düzeyine sahip olması. Böylece, izlenen bir videonun sonunda sunulan içerik, yalnızca görüntülenen içeriğe benzer olacaktır.

Videonuzun diğer popüler videolarla alakalı olacak şekilde optimize edilmesiyle, kullanıcıların YouTube kanalınızı ve videonuzu hızlı bir şekilde görüntüleme şansını artırabilirsiniz.

Benzer anahtar kelimeleri ve açıklamaları hedefleyebilir, aynı konuyu daha çekici bir tonla veya daha erişilebilir bir şekilde sunulan daha fazla bilgi ile oluşturan video içeriği oluşturabilirsiniz.

10. Kartları Kullanın

Bu YouTube optimizasyon özellikleri, videonuzdaki diğer içeriğinizi tanıtmanıza olanak tanır. Aşağıdakiler için kullanılabilecek kartlar oluşturabilirsiniz:

 • Diğer video içeriğini tanıtmak
 • Daha fazla kanal abone ol
 • Kar amacı gütmemek için bağış yapın
 • Trafik web sitene gönder
 • Kullanıcıları bir ankete katılmaya teşvik edin
Youtube-Anket
Youtube-Anket

Video görüntülemelerinizi artırma konusunda, kullanıcıları daha az izlenen içeriğinizi ziyaret etmeye ve kanalınıza abone olmaya teşvik etmek için bu kartları kullanmalısınız. Kullanıcıların videonuzu hangi noktalarda durdurduklarını görmek ve daha fazla izleyici tarafından görülebilmesini sağlamak için önceden kart uygulamak için davranış analizi uygulamanızı kullanın.

Youtube-View
Youtube-View

YouTube davranış analizi, video görüntülemelerinizi artırmak için yaptığınız her kararı bildirmek için size uygulanabilir bilgiler ve metrikler sunar.

11. Son Ekranları Oluşturun

Ekranlar, videonuzun bitiminde her şeyi birazcık yapmanın eşsiz işlevine hizmet eder. Bu, içeriğinizi beğenen kullanıcıların kanalınızla, diğer oynatılan listelerle, önerilen videolarla ve doğrulanmış web sitenizle ilgili tüm bilgileri sağlamanız için bir fırsattır.

Youtube-Finish
Youtube-Finish

İster daha fazla abone edinerek, ister diğer videolarınıza bağlansın, her iki optimizasyon özelliği de YouTube gösteriminizi artırmak için doğrudan veya dolaylı olarak.

Bitiş ekranları eklemek için Video Yöneticinize gidin, eklemek istediğiniz videoda düzenle’yi tıklayın ve Ekranları ve Ek Açıklamaları Sonlandır’ı tıklayın. Buradan ek özellikleri ekleyebileceksiniz.

Youtube-Playlist
Youtube-Playlist

Bitirme ekranları, YouTube’un algoritmaları diğer popüler videoları önermeden ve kullanıcıları kanalınızdan ve videolarınızdan çekmeden önce kendi içeriğinizi tanıtmanın harika bir yoludur.

12. Bir Çerçeveli Video Tanıtın

YouTube’da bir seçim klibi videoya sahip olmak, diğer videolarınıza ve YouTube kanalınıza farkındalığın yayılmasına yardımcı olabilir. Videonuzun en az 5.000 görüntülemesine sahip olması, mevcut popülerliğinden dolayı daha fazla arama sonucunda görünmesi için iyi bir işarettir.

Yukarıda belirtildiği gibi, seçim çerçevesi videonuzdaki diğer video içeriğinize kartlar, son ekranlar ve diğer bağlantılar oluşturabilirsiniz.

Web sitelerindeki dahili bağlantı gibi, seçim çerçevesi videoları trafik ve görüntülemeleri genel olarak daha az bilinen videolarınıza ve kanalınıza itmek için harika bir yol olabilir.

13. Gömülü Videolarınız için Otomatik Kullan’ı kullanın

Otomatik oynatma, katıştırılmış bir videoyu otomatik olarak yürütmeye başlar. Otomatik oynatılan videolar bazı kullanıcıları rahatsız edebileceğinden, bunu yaptığınızda dikkatli olmalısınız. Video içeriği açıklayıcı ise, kullanıcıların videonun içine nasıl atılabileceğini açıkladığı için videoyu kullanmanız iyi bir fikir olabilir.

Katıştırılmış içerik için otomatik oynatmayı etkinleştirmek için, bu kodu iframe’deki URL’nin sonuna ekleyin.

IFrame: <iframe width = “560” height = “315” src = “https://www.youtube.com/embed/BYvn4uWGkzY” frameborder = “0” izin verilen ekran> </ iframe &>

IFrame’e kod eklendi: <iframe width = “560” height = “315” src = “https://www.youtube.com/embed/BYvn4uWGkzY? Rel = 0 & autoplay = 1 “çerçeve kenarlık =” 0 “izinli ekran> </ iframe>

İzleme listesini, aynı klasöre eklenmiş olarak oynatma listesini yerleştirerek de otomatik oynatacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

14. Çalma Listeleri Oluşturun

İçeriğiniz için oynatma listeleri oluşturarak izleyiciler bunu ard aralıklarla izleyebilir. Birinci video sona erdikten sonra, diğer videolarınız otomatik olarak oynatılır; bu da, oynatıcıdan çıkmak zorunda kalmadan oynatılan her video için daha fazla görüntü elde eder.

Oynatma listelerini yerleştirip bunları kanalınıza yükleyebilir veya kullanıcıların her oynatma listesi için toplam görüntülemeyi artırması için paylaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Her birini benzersiz yapın ve onlara oynadıkları sırayla akıcılık ve alakalılık kazandırın. Bu, bir hikayeyi anlatan veya farklı bileşenlerin bir bütün oluşturan içeriği derinlemesine inceleyen eğitici veya eğlendirici içerik için mükemmeldir.

15. Niş Topluluğunuzda Bulunun

Kendi videolarınız konusunda uzman olarak kendinizi tanıtmak bir şeydir, ancak niş topluluğunda aktif üye olmak başka bir şeydir. Diğer videolara yorum yapın ve önerilerinizi veya görüşlerinizi ekleyin ve bazı hayati bilgi eksik video içeriği varsa, daha fazla bilgi sağlamak için başkalarını içeriğinize bağlayın.

Mümkün olduğunca faydalı olmaya çalışın; abonelerinizi ve sonuçta video görüntülemelerinizi artıracak daha fazla kullanıcıyla ödüllendirileceksiniz.

Sayfa Dışındaki Görünüm Arttırıcılar

YouTube, çeşitli sosyal medya platformlarında bulunma konusunda eşsiz bir kabiliyete sahiptir. Birkaç tıklama ile, bazen viral olarak gömülebilir ve paylaşılabilir. Platformun dışında daha fazla YouTube görüntüsü almanın bazı yolları aşağıda belirtilmiştir.

16. Videonuzun SEO Sıralamasını Arttırın

Geleneksel SEO, videoların arama motorlarında yer aldığı web sitesini bile aşan bir potansiyele sahip olması nedeniyle YouTube görüşlerini artırmak için geçerli bir faktördür.

Youtube-Backlink
Youtube-Backlink

Video gömme sayısı geri bağlantı olarak sayılır ve bu durumda bağlantılar, SEO sıralamasında yardımcı olan YouTube videosunu gösterir. SERP’lerde iyi bir sıralamayla, videonuzun aldığı trafiği iki katına düşürebilir ve görüntülemelerinizi artırabilirsiniz.

17. Sosyal Medya Profillerinizdeki Videolarınıza Post Linkler

Çapraz platform tanıtımı, özellikle YouTube’da, kullanıcıları görüntülemek için yönlendirirken harikalar gösterebilir. Videolarınıza yönlendirmek için diğer profillerde bulunan bağlantıları paylaşarak tüm tabanınıza ulaşabilirsiniz. Görüşlerinizi artırmak için bağlantıyı bir yayın olarak paylaşın veya profilinizin açıklamasına ekleyin.

Ayrıca, sosyal medya profillerinizdeki trafiğe YouTube’a geçerek, platformdaki bazı videolardan kaynaklanan oturumların başında gelen birçok oturumun kaynağı haline gelerek algoritmaları lehinize kazanacaksınız. Videonuzdan başlayan oturumlar, videonuzun kullanıcıları YouTube’a getirdiğini gösterir; bu da, daha olumlu bir organik sıralamaya ve öneri görünüm bölümlerinde daha fazla görünüme neden olur.

18. Videonuzla Paylaşmak İçin Niş Toplulukları Bulun

İçeriğinizi paylaşabileceğiniz çok çeşitli yerler var. Reddit veya Quora konularında videonuzun ilgi alanlarıyla alakalı olan ve hedef kitleleri paylaşan farklı alt arşivler, içeriğinizi paylaşmak için mükemmel bir yerdir.

Videonuzu yalnızca YouTube reddiye meraklılarıyla paylaşmak için subreddit / r / GetMoreViewsYT gibi görüntülemeleri artırmak için yerler var. Bu alt düzenleme, insanlar video yayınlıyor ve en çok sevdikleri videolara oy kullanıyor. Kazanan, gelecek hafta insanların ziyaret edip izleyebilecekleri alt düzenleme listesinin tepesine yapıştırılır.

Stumbleupon ve Pinterest gibi videolarınıza ilgi çekmek için diğer sosyal yer imi sitelerinikullanabilirsiniz .

19. Videolarınızı Tanıtmak için Etkilenenlere Ulaşın

Ben pazarlama hızlı olma bir olduğunu nfluencer go-için kaynak büyük bir isim markalar için kitlelere ulaşmak . Viral ölçekli görüntülemelerde bir artış sağlamak için içeriğini yeniden paylaşan ve yayınlayan izleyiciler inşa ettiler.

İlgi alanlarınızdaki etkilenenleri bulmak için Unamo Social Media’yı kullanabilirsiniz ve video içeriğinizi tanıtmak için onlara ulaşın.

 

İzleyiciler bu etkeni takip ederken ve sağladığı içerikle düzenli olarak etkileşime girdikçe videonuzdan bir paylaşım YouTube videonuz ve kanalınız için çok sayıda görüntü oluşturabilir.

20. Blogunuzda Video Aboneliği Eklentileri Pencere Öğelerini Gömün

Videonuzun gömülmesi videonuz için zaten daha fazla görüntü kazanacak, ancak kanalınıza bir abone ol düğmesi sağlamak uzun vadede çok değerli olacak. Bir videoyla ilgili görüşlerin yaklaşık% 50’si abonelerden geliyor, bu nedenle abonelerinizi artıracağınız videol

Youtube-Authors
Youtube-Authors

arınızla ilgili görüşleri iyi bir şekilde artıracaktır.

Abonelik widget’ı yüklemek için , YouTube’daki bu talimatları uygulayın ve videonuzu gömülü olan sayfalardaki widget’ı kullanın.

21. Video Açıklamanızın İçeriğindeki Linklerle Hediye Verin ve Promosyonlar

Herkes iyi hediye seviyor. Sosyal medyada tanıtım, hediye verme veya çekilişle ilgili yayın yayınlamak ve takipçilerinize katılma bağlantısının videonuzun açıklamasında bulunduğunu söylemek kullanıcıları videonun YouTube sayfasına gönderecek ve bu da görüşlerin artmasına neden olacak.

Hasta Olmayı Unutma

YouTube’da çok fazla görüş almak zaman alıyor. Platform, kendi kalitesinde video içeriğinin her zaman ve sıklıkla kullanıcılarına ulaşmasını sağlamak için kendi denetimleri ve dengeleriyle donatılmıştır. Etkin bir abone baz oluşturmayı deneyin ve görüşlerinızda aslanın payını oluşturun.

Kısa Özet
Yayın Tarihi
Konunun Adı
YouTube'da Daha Fazla İzleme Kazanacak Birkaç Akıllı Hileler
Verilen Puan
51star1star1star1star1star
Powered by WP Review

23 comments

 1. I see your blog needs some fresh content. Writing manually takes a lot of time,
  but there is tool for this time consuming task, type in google: murgrabia’s tools unlimited content

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir